Etkinlik: Kiyarüstemi Sineması

Cesur Küçük Etkinlikler
Etkinlik: Kiyarüstemi Sineması

Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Abbas Kiyarüstemi’nin sinemasına dair bu cuma güzel bir söyleşi düzenleniyor

17 Mart Cuma saat 18:30‘da Akbank Sanat‘ta düzenlenecek etkinlikte Rıza Oylum, Seifollah Samadian ve Farhad Eivazi Kiyarüstemi sineması üzerine konuşacak.

Etkinlik ücretsizdir. Katılımcı sayısı sınırlıdır. Davetiyeler etkinlik günü etkinlik saatinden 1 saat önce Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir.

Abbas Kiyarüstemi Kimdir?

1940’da Tahran’da doğdu. Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun oldu. 1960’lı yıllar boyunca tasarımcı ve çizer olarak reklamcılık alanında çalıştı, afişler tasarladı, filmler için jenerik yaptı ve çocuk kitapları resimledi. 1970 yılında, Çocuklar ve Gençlerin Entelektüel Gelişmesi Kurumu’na katıldı ve burada genç izleyiciler için birçok kısa metrajlı film yaptı. Bu yapıtları çeşitli film festivallerinde birçok ödül aldı. İlk uzun metrajlı filmini 1972’de çekti. Çağdaş sinemanın gerçek ustalarından biri olan yönetmen, Batı’da 90’lı yılların başında önemli bir sinemacı olarak tanındı ve tüm dünyada izleyiciler ile eleştirmenlerin hayranlığını kazandı.

Sinefesto

Sinefesto

Admin at Sinefesto
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.
Sinefesto

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up