gezi parkı

“İhtiyar Seni Ciddiyete Davet Ediyorum”

Levent Kırca, Gezi Parkı protestoları sırasında attığı 'tweet'leri silen ünlü komedyen Cem Yılmaz'a tepki gösterdi.

Kaostan Beslenen Süper Kahramanlar

Türkiye’de süper kahraman filmi tutmaz. Allah’ın büyüklüğüne iman etmiş insanları süper kahraman hikâyeleri uyutmaz, uyandırır.

Penguenler Samanyolu’ndaydı

Recep Tayyip Erdoğan’ın 4 günlük Afrika gezisinden dönmesinden sonra yaptığı konuşma sırasında Hayat TV, Halk TV ve Ulusal Kanal’ın penguen belgeseli yayınlamıştı. Gezi Parkı eylemlerinde bir sembol haline gelen penguenler bugün Digitürk’ün sunduğu film gecesinde Neşeli Ayaklar ile  Samanyolu’ndaydı. © Sinefesto | Şaziye Ayaş

Nurgül Yeşilçay Emine Erdoğan Hayranı Çıktı(!)

Mustafa Altıoklar Twitter hesabından "Gezi Olayları" ile ilgili bir film yapmak istediğini duyurdu.

Documentarist Kapanışını Gezi Parkı’nda Yaptı

Taksim’de ve Türkiye’nin her yerinde devam eden direniş nedeniyle uzatılan DOCUMENTARIST 6. İstanbul Belgesel Günleri, dün akşam Gezi Parkı’nda yapılan kapanış töreniyle sona erdi.

Ne Var Ne Yok?

Ben de katılıyorum kimse dizi/film izleyecek filme gidecek durumda değil. Bunun üzerine ciddi bir film eleştirisinin okumasını beklemek de daha ütopik olacaktır.

4. Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali Ertelendi!

İstanbul’da bu yıl dördüncüsünün düzenleneceği Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali Taksim Gezi Parkı olayları dolayısıyla ileri  bir tarihe ertelendi. Bu yıl 06-09 Haziran tarihleri arasında yapılması öngörülen Festival bir kez daha dünyanın önde gelen yaratıcı isimlerini İstanbul’da buluşturacak. Fakat İstanbul genelinde çıkan olaylar ve toplumsal hassa...

Lost Password

Sign Up