Escobar’ın oğlundan Narcos’un Finaline İtiraz

Diziler

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını anlatan Narcos dizisinin son bölümüne oğlu Sebastian Marroquin itiraz etti: Babam öldürülmedi, intihar etti.

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatından esinlenerek çekilen ‘Narcos’ dizisinin ikinci sezonunun sona ermesinin ardından Escobar’ın oğlundan babası için biçilen sona itiraz geldi.

Dizinin son bölümünde Pablo Escobar, kaçak olarak kaldığı evde polis baskınına uğradığını anlayınca kaçmış ve çatıda polis tarafından öldürülmüştü.

Babasının hayatını anlatan yeni çıkardığı kitabı ‘Pablo Escobar Red Handed: What My Father Never Told Me’ için röportaj veren Sebastian Marroquin, babasının Kolombiya polisi tarafından öldürüldüğü iddiasını yalanlayarak yetkilileri sahte otopsi raporu yayınlamakla suçladı.

Ayrıca ABD hükümetinin Escobar’dan kokain satın aldığı ve Escobar’ın uyuşturucu imparatorluğunu komünizme karşı savaşı finanse etmek için kullandığı konusunda dikkat çeken iddialarda bulundu.

Adını Juan Pablo Escobar olarak değiştiren Sebastian Marroquin, babasının esir olmaktan kaçınmak için her zaman kendini kafasından vurmayı planladığını söyledi.

Sun Online’a konuşan Marroquin, “Babamın intihar ettiğinden kesinlikle eminim” dedi.

Babası kaçak olarak geçirdiği bir yılın ardından Medellin’de bir çatıda öldüğünde 17 yaşında olan Marroquin, şimdi 39 yaşında bir mimar.

Babasıyla son konuşmasını, babası hayatını kaybetmeden 10 dakika önce yaptığını söyleyen Marroquin, “Yıllarca telefon kullanmadı, ta ki bulunduğu o güne kadar” şeklinde konuştu.

Babasının son sözünün “Seni tekrar arayacağım” olduğunu söyleyen Marroquin, babasını hayattayken en son gördüğü zamanı da hatırladığını belirterek, “Ailesinden ayrılırken ağladı. Sanki bizi canlı olarak son kez gördüğünü hissetmiş gibiydi” dedi.

Escobar’ın ölümünün ardından multi-milyar dolarlık kokain imparatorluğu battı.

Escobar’ın hayatını anlatan Narcos, Netflix’in çok ilgi gören dizilerinden biri.

Gelecek yıl üçüncü sezonu yayınlanacak olan dizinin bugüne kadar çekilen bölümlerinde babasının hayatına dair pek çok yanlışın gerçekmiş gibi yayınlandığını söyleyen Marroquin, bu yanlışları Facebook hesabından yayınlamıştı.

Sun Online’a konuşan Marroquin dizi yapımcılarına fotoğrafların ve videoların yer aldığı kapsamlı aile arşivine sınırsız erişim şansı önerdiğini de belirtti.

Ancak bu teklifinin kabul edilmediğini söyleyen Marroquin, “Şimdiye kadar hiçbir dizi Pablo Escobar’ın hikayesini ciddiye almadı” dedi.

Babasının mirasından uzak durmaya çalışan Marroquini babasının emriyle gerçekleştirilen ‘El Patron del Mal’ olarak bilinen suikaste kurban giden kurbanların çocuklarından da özür diledi.

Kaynak: NTV

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up