Ertuğrul, Abdurrahman’ı Kurtarabilecek Mi?

Diziler Manşet

Ertuğrul, idam cezasına çarptırılan Abdurrahman’ı kurtarmak için tehlikeli bir hamle yapıyor!

Ertuğrul’un vazifelerinin elinden alınması ve alplıktan çıkarılması, Kayıları ve Kayı Alpları’nı büyük bir şaşkınlık içinde bırakmıştır. Büyük bir öfke dalgası obada kabarıyor.

Ertuğrul’un inadını ve mücadele azmini kırmak için hem içerideki hainler hem de dışarıdaki düşman Moğollar onu baskı altında tutmak istemekte. Ertuğrul, anası Hayme ve ağabeyi Gündoğdu ile de karşı karşıya kalınca aile içinde de kırılmalar baş gösterdi. Dahası, obadaki beyler de tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değiller. Kış bitiminde Moğol ve Selçuklu ordusu karşı karşıya gelene kadar, huzurlu ve sıcak bir kış geçirmek, obanın ihtiyaçlarını gidermek telaşındalar.

diriliş-33-2

Ertuğrul ise tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında alpları Doğan ve Turgut ile Deli Demir de olacaktır. Halime ise karnında bebesi olmasına rağmen üzerine düşeni yapmakta bir an bile düşünmez. Ertuğrul, Noyan’ın Türklerden savaşçı devşirdiğini bildiği için, Moğol Birliği’nin içine Abdurrahman’ı sokmayı planlar. Ne var ki Abdurrahman, hain olduğu gerekçesiyle idamla yargılanmak için hapse atılır. Ertuğrul, amacına ulaşmak ve masum olduğunu bildiği Abdurrahman’ı kurtarmak için son derece tehlikeli bir plan yapar!

—————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up