Ertuğrul 1890’dan İlk Fragman Geldi!

Dünya Manşet

Merakla beklenen tarihi dram yapımı Ertuğrul 1890’nın ilk fragmanı yayınlandı!

Birbirine 9 bin km uzaklıkta, ama derin bir bağa sahip iki yakın ülkenin, Japonya ve Türkiye’nin ilişkilerine damga vuran iki tarihi olayı beyazperdeye taşıyan Ertuğrul 1890, Japon yönetmen Mitsutoshi Tanaka’nın imzasını taşıyor.

Japonya-Türkiye ortak yapımı filmin kadrosunda Masaaki Uchino, Kenan Ece, Shiori Kutsuna, Alican Yücesoy, Uğur Polat ve Mehmet Özgür gibi ünlü isimler yer alıyor.

Ertuğrul 1890, iki ülkenin halkları arasında 1890’da Kushimoto’da ve 1985’te Tahran’da yaşanan 95 yıl arayla gerçekleşen iki karşılıksız yardımlaşma ve kurtarma hikâyesini etkileyici bir dille anlatıyor.

Konusu gerçek olaylara dayanan film, 1890 yılında Japon sularında batan Osmanlı fırkateyni Ertuğrul’un hikayesini ve 1985’te 215 Japon vatandaşının Turgut Özal’ın talimatıyla THY tarafından İran-Irak savaşından kurtarılış hikayesini anlatıyor.

Ertuğrul 1890, 25 Aralık’ta vizyona girecek.

ertuğrul 1890

——————————————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up