Ernest Hemingway’in Küba Yılları Beyazperdede

Dünya Manşet Yakında

Nobel ödüllü Ernest Hemingway ve Küba Devrimi aynı sinema filminde beyazperdede. Usta yazarın hayatının dönüm noktalarından birine odaklanan Baba: Hemingway Küba’da filmi Amerika’da gösterime girdi.

Film, Amerikalı yazar Hemingway’in Castro Devrimi sırasında yaşadıklarını anlatıyor. Filmin zamanlaması ise manidar, zira bugünlerde Amerika-Küba arasındaki ilişkiler yumuşama sürecinde. Hatta Hızlı ve Öfkeli 8’in de şu günlerde Küba’da çekimlerinin yapılması da bunun en iyi göstergelerinden.

Ekran Resmi 2016-05-04 17.11.21

Filmin yönetmeni Bob Yari şunları söyledi: “Film, Mary ve Ernest Hemingway ile arkadaş olmuş genç bir muhabirin gerçek hikayesi. Genç adam onlarla o kadar yakınlaşır ki Hemingway’in iki yıllık Küba hayatı boyunca neredeyse onun oğlu gibi olur. Hemingway’in halkın görmesine normalde pek izin vermediği çok özel taraflarına işte bu genç muhabirin gözlerinden bakmaya başlıyoruz.”

2013 yılında Küba’da sadece 9 gün çekimi yapılan film, 2014 yılında daha uzun süre çekim yapma izniyle tamamlanabildi.

Ernest Hemingway 1939 ve 1960 yılları arasında Küba’da yaşadı. Küba’daki yeni rejimin Amerikan karşıtı bazı kararları sonrası İdaho’ya taşındı.

Filmde Hemingway’i Adrian Sparks canlandırırken, yazarın gerçek torunu Mariel Hemingway de misafir oyuncu olarak rol alıyor.

ABD’de gösterime giren filmin Türkiye’ye ne zaman geleceği ise belli değil.

Kaynak: Euronews

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up