Ermenistan – Türkiye Sinema Platformu’ndan Film Projeleri İçin Çağrı

Etkinlikler

Ermenistan Türkiye Sinema Platformu

Ermenistan – Türkiye Sinema Platformu (ETSP), 6.yılında iki ülkeden sinemacıları ETSP Proje Geliştirme Atölyesi’ne başvurmaya çağırıyor.

Atölye çalışması 14- 16 Nisan 2014 tarihleri arasında, 33. Uluslararası İstanbul  Film Festivali sırasında gerçekleştirilecek.

Üç günlük atölye çalışması, eğitimler, sunumlar, birebir toplantılar ve proje sunumu içeriyor. Atölye için seçilecek 10 proje, uluslararası jüri tarafından değerlendirilecek.

Atölye sonunda, jürinin kararıyla, bu proje 10.000 dolar ödül kazanacak. Bu yılki ödül, Avrupa Birliği tarafından veriliyor.

Türkiye ve Ermenistan’dan sinemacılar, 28 Mart 2014’e kadar atölyeye başvurabilirler. Bu tarihten sonra başvurular dikkate alınmayacak.

Gerekli Belgeler:

– Başvuru Formu

– Sinopsis / Tretman

– Yönetmen ve yapımcı görüşü

– Yönetmen ve senaristin filmografisi

– Proje geliştirme süreci çalışma planı

– Bütçe

– Finans Planı

Katlım Şartları:

– Sinemaya destek fonuna kısa film ve belgesel projeleri başvurabilir.

– Proje, Ermenistan Türkiye ortak yapımına uygun olmalıdır. Filmin ana ekibi (yönetmen, senarist veya görüntü yönetmeni) Türkiye ve Ermenistan’dan olmalıdır. İki ülkeden sinemacıların oranı en az %35 – %65 olmalıdır. Ortak yapım olanakları için www.cinemaplatform.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

– Seçilen projenin Temmuz 2015’e kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

– Toplantı dili İngilizce olacaktır. Sunumlar sırasında gereklilik halinde çevirmen sağlanacaktır. Ancak tüm toplantı boyunca çevirmen mümkün olmayacak.

Değerlendirme:

– Başvurular Türkiyeli ve Ermenistanlı sinema sektörü profesyonellerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek.

– Atölyeye katılmaya hak kazanan projeler 1 Nisan 2014 tarihinde duyurulacak.

Başvuru Formunu İndirmek için Tıklayın!

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up