Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

Erdal Beşikçioğlu’nun Oyunculuğuna Laf Edeni Allah Çarpar

Yayınlandı

tarihinde

Kurtlar Vadisi Pusu, Sessiz Gece, Türkan, Anneler ile Kızları, Mor Menekşeler, Ben Onu Çok Sevdim gibi dizilerde oyunculuğunu kanıtlayan genç oyuncu İsmail Demirci, yeni sezonda karşımıza Star Tv’nin iddialı dizisi “Reaksiyon” ile çıktı. Kasım ayında vizyona girecek olan ‘Tut Sözünü’ adlı sinema filminde de rol alan yetenekli oyuncu, Filmstudio’ya oyunculuğa ve sektöre dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ismail-demirci


REAKSİYON’UN KADROSU MİLLİ TAKIM GİBİ

Filmstudio: Reaksiyon dizisindeki rolünüzden biraz bahseder misiniz?

İsmail Demirci: Eski bir özel harekâtçı ve şu anda da bir müsteşarın korumalığını yapan bir adamı canlandırıyorum.

Filmstudio: Rolünüze nasıl hazırlandınız? Bu rol için özel bir eğitim aldınız mı?

İsmail Demirci: Hayır almadım. Silah tutma üzerine daha önceden eğitimim zaten vardı. Özel harekâtçılardan ders almadım. Ama bir sürü şey okudum, videolar izledim. Neler yapabileceklerini, yaptıklarını gördüm.

Filmstudio: Reaksiyon’a nasıl dâhil oldunuz?

İsmail Demirci: Ben bu iş için ilk görüşülen ve anlaşılan oyuncuyum. Ekibi Kurtlar Vadisi’nden tanıyordum. Çok iyi bir şey ortaya çıkacağına zaten emindim. Senaryoyu okudum ve hemen kabul ettim.

REAKSİYON, EN İYİ AKSİYON İŞİ

Filmstudio: İzleyici neden Reaksiyon’u izlemeli?

İsmail Demirci: Aksiyon seven izleyiciye gerçekten aksiyon veriyoruz. Dizinin her şeyi eleştirilebilir ama aksiyon dozu ve kalitesi ülkemizin standartlarının üzerindedir, buna kalıbımı basarım. Çok iyi bir oyuncu kadrosunun, çok iyi oynadığı bir dizi. Milli takım gibi kadromuz var. Konu gündeme dair. Çok iyi bir ekip çekiyor. Reaksiyon, ülkenin şimdiye kadar gördüğü en iyi aksiyon işi.

Filmstudio: Oyunculuğa dair kariyer planınız nedir?

İsmail Demirci: Bir filmin, tiyatronun ya da dizinin afişinde ismimi gördüklerinde, insanların ‘bu adam oynuyor ise bu film izlenir’ demeleri tek kariyer planım.

OYUNCU OLMAK SET İŞÇİSİ OLMAKTAN ÇOK DAHA KOLAY

Filmstudio: Sektördeki herkesin şikayet ettiği uzun çalışma saatleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

İsmail Demirci: Uzun çalışma şartlarında oyuncu olmak, set işçisi olmaktan çok daha kolay bir şey. Çünkü biz set aralarında dinleniyoruz. Bu insanlar yorgunluktan soğukta uyuyakalıyorlar. Kendi adıma, uzun çalışma saatleri ile ilgili olarak hiçbir oyuncunun hiçbir bahanesini kabul etmiyorum. Ben rolümü bitirince evime gidiyorum, o insanlar bütün sahneleri çekiyor. Biz de yoruluyoruz ama set işçileri varken bizim yoğun çalışma saatlerinden bahsetmemiz doğru olmaz.

SİNEMAMIZDA VİZYON VE PARA SIKINTISI VAR

Filmstudio: Dizi ve sinema sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz?

İsmail Demirci: Türkiye, dizi ve sinemayı geriden takip ediyor. Maalesef, emekleyen bir sinemamız var. Bir Hint ya da İran sineması değiliz. İran’ın inanılmaz sineması var, ama bizde yok. Onlara göre imkanlarımız daha fazla olmasına karşın, vizyon ve para sıkıntısından hiçbir şey yapamıyoruz.

Filmstudio: 7 Kasım’da vizyona girecek Tut Sözünü adlı filmde rol aldınız. Filmden biraz bahseder misiniz?

İsmail Demirci: Kemal Uçar ve Giray Altınok’un yazdığı bir film. Benim de bu filmde küçük bir rolüm var. Genel komedi algısından farklı bir komedi filmi Tut Sözünü. Şansının açık olacağını düşünüyorum.

ERDAL BEŞİKÇİOĞLU’NUN OYUNCULUĞUNA LAF EDENİ ALLAH ÇARPAR

Filmstudio: Beğendiğiniz, üstad dediğiniz oyuncular var mı?

İsmail Demirci: Ben ilk Şerif Sezer ile oynadım. Kendisini çok severim. İnanılmaz bir abla ve oyuncudur. Oynarken karşısındakini de oynatır. Şerif Abla odunu bile oynatır. Kurtlar Vadisi’nde Hakan Boyav ile oynadım. Hayatımda tanıdığım en yaratıcı ve acayip oyuncudur. Kendisinden çok şey öğrendim. Erdal Beşikçioğlu’nun oyunculuğu hakkında bir şey söyleyeni Allah çarpar. Kendisini ve oyunculuğunu o kadar severim. Reaksiyon dizisinde Nehir Erdoğan da öyle, oyunculuğuna bayılıyorum. Erdal Küçükkömürcü ile çalışıyorum. Kendisi benim konservatuardan hocamdır. Onunla karşılıklı oynamak çok gurur verici.

Filmstudio: İzlediğiniz diziler var mı?

İsmail Demirci: Benim Adım Gültepe’yi izliyorum. Arada, Kardeş Payına bakıyorum.

NURİ BİLGE İLE MUTLAKA ÇALIŞMAK İSTERİM

Filmstudio: Yurtdışında bizi çok iyi temsil eder diyebileceğimiz oyuncularımız var mı?

İsmail Demirci: Yok, çünkü Türkiye’den birinin Oscar alabilme gibi bir durumu yok. Oscar alanlardan çok daha iyi oyuncularımız var bizim. Ama, bizim Amerikan endüstrisinde yer bulmamız zor. Umarım olur. Ben bir Türk oyuncunun veya yönetmenin Oscar almasını çok isterim. Nuri Bilge Ceylan, Altın Palmiye’yi aldığında çok mutlu oldum. Bence Altın Palmiye Oscar’dan daha prestijli bir ödüldür. Nuri Bilge, çok iyi bir yönetmen ve bir gün mutlaka kendisiyle çalışmak istiyorum.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

Emin Alper Yeni Filmi “Balkaya” İçin Sete Giremeye Hazırlanıyor

Filmin başrolünde Selahattin Paşalı ve Ekin Koç yer alacak.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Emin Alper

Ödüllü filmlerin yönetmen koltuğuna oturan isim Emin Alper, dördüncü uzun metraj filmi olacak “Balkaya”nın prodüksiyonuna temmuz ayı içerisinde başlayacak.

Daha önce Tepenin Ardı, Abluka, Kız Kardeşler gibi adından söz ettirmiş ödüllü filmlerin yönetmen koltuğuna oturan Emin Alper, dördüncü uzun metraj filmi olacak “Balkaya“nın hazırlıklarına başladı. Temmuz ayı ile birlikte prodüksiyonuna başlaması planan filmin çekimleri ağırlıklı olarak Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde gerçekleştirilecek.

Filmin başrollerini ise iki genç isim Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşıyor. Paşalı‘yı Netflix dizisi Aşk101’deki başarılı performansıyla tanıyoruz. Ekin Koç ise Bizim İçin Şampiyon filmiyle dikkat çekmişti. Filmde Paşalı ve Koç‘a Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci ve Nizam Namidar eşlik edecek.

Nadir Öperli‘nin yapımcılığını üstlendiği filmin görüntü yönetmenliğini Christos Karamanis, yapım tasarımını Nadide Argun van Uden yapacak.

Filmin konusu şu şekilde: Emre, Balkaya kasabasına yeni tayin olmuş çiçeği burnunda bir savcıdır. Kendisini bekleyen işlere büyük bir ciddiyetle sarılan Emre başta belediye başkanı Selim Bey olmak üzere, kasaba eşrafı tarafından büyük bir saygıyla karşılanmıştır. Ancak bütün bu hoş karşılanmaya rağmen ilk günden itibaren birtakım gariplikler ve gerginlikler yaşanır. Kasabada ciddi bir su sorunu vardır. Sualtı mağaralarından gelen yer altı suyunun kullanılması çevre kurulları ve mahkemelerce yasaklanmıştır. Selim’in belediye başkanı olarak en büyük projesi bu meseleyi çözmek ve modern borularla yer altı sularını kasabaya bağlamaktır. Susuzluktan kırılan kasaba bu projenin hayata geçmesini beklemektedir. Fakat kasabada Selim’e karşı ciddi bir muhalefet de vardır. Bu muhalefetin öncüsü, yerel gazetenin sahibi Murat’tır. Emre, Murat’ın kendisini belediye başkanına karşı kışkırtma çabalarına temkinli yaklaşır. Nitekim birkaç hafta içinde yerel seçimler yapılacaktır ve Emre bu seçimlerde herhangi bir tarafın yanında görünmek istememektedir. Emre, siyasi çekişmelerde taraf olmak istemese de ona karşı yükselen homurtular, onu yavaş yavaş Murat’la ittifak yapmaya zorlar ve genç savcı kısa süre sonra kısır bir döngü içinde sıkışıp kalır.

Okumaya Devam Et

Türkiye

Netflix Yeşilçam Filmlerini Arşivine Ekliyor

Dert Bende, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Şoför Nebahat ve daha fazlası.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Dünyaca ünlü yayıncı platform Netflix, Türk Sineması’nın Yeşilçam furyasını arşivine eklemeye hazırlanıyor.

200 milyon aboneyi aşkın takipçisi bulunan uluslararası streaming platformu Netflix, Yeşilçam filmlerini arşivine ekliyor. Kitaplığında birçok ödüllü film, dizi ve belgeseli barındıran Netflix ilk olarak Yeşilçam klasiklerinden Dert Bende, Fatmagül’ün Suçu Ne? ve Şoför Nebahat gibi filmleri ekranlara getirecek.

Türk yapımlarla her geçen gün arşivini daha fazla çeşitlendiren Netflix gelecek günlerde; Türkan Şoray’ın başrolünü üstlendiği Dert Bende, Hülya Avşar’lı Fatmagül’ün Suçu Ne?, Metin Serezli ve Fatma Girik’in başrolünü paylaştığı Şoför Nebahat, Şener Şen başrollü Çıplak Vatandaş, Şener Şen ve İlyas Salman’ın kadrosunda bulunduğu Şekerpare, Kemal Sunal’lı Tokatçı, Hülya Avşar ve İbrahim Tatlıses’in başrolünü paylaştığı Aşıksın ve Münir Özkul’lu Gülşah filmi Netflix‘te ekranlara gelecek Yeşilçam klasikleri arasında bulunuyor.

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Sudanlı Musa”nın Hayatı Film Oluyor

Başrol için Hollywood yıldızlarıyla görüşülüyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Sudanlı Musa

İstihbaratçı Kuşçubaşı Eşref Bey’in emir eri Sudanlı Musa’nın hayatı beyazperdeye aktarılmaya hazırlanıyor.

I. Dünya savaşında Osmanlı askerleriyle birlikte cephede mücadele veren Sudanlı Musa’nın hayat hikayesi “Sudanlı Musa – Vatana Adanmış Bir Ruh” ismiyle beyazperdeye uyarlanacak. Sudanlı Musa’nın her yaştan insanın ilgisini çeken destansı ve hazin yaşam öyküsünün tüm samimiyetiyle yansıtılacağı filmin çekimleri Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilecek. Yapımcılığını Kafa İşler Medya Yapım’ın üstlendiği “Vatana Adanmış Ruh” filmi için prodüksiyon çalışmaları sürüyor.

Filmin, Afrika ülkeleri ve Türkiye arasındaki var olan kültürel, politik ve turistik ilişkileri de olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Yönetmenliğini Deccal, Hep Yek 3 ve Malazgirt 1071 gibi filmlerin arkasındaki isim Özgür Bakar’ın yapacağı filmin başrol oyuncusu olan Sudanlı Musa karakterini canlandırmak üzere ise Hollywood yıldızlarıyla görüşmeler devam ediyor.

Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak danışmanlığında senaryosu oluşturulan film, 4 Mart 2022’de izleyiciyle buluşacak.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler