Erdal Beşikçioğlu ‘Çiçero’ ile Dönüyor

Manşet Türkiye
Erdal Beşikçioğlu ‘Çiçero’ ile Dönüyor
Son olarak 46 Yok Olan dizisinde beraber çalışan yönetmen Serdar Akar ile usta oyuncu Erdal Beşikçioğlu yeni bir film için bir arada. Filmden ilk fragman yayında.

Yönetmen Serdar Akar ve Erdal Beşikçioğlu ikilisi ‘Çiçero‘ isimli filmde bir araya geldi. Ayla filmi ile adını duyuran Dijital Sanatlar‘ın yapımcılığında gösterime hayata geçirilecek yapım yine yaşanmış bir hikâyeyi beyaz perdeye taşıyor.

Çiçero’da 2. Dünya Savaşı’nda Alman ordusuna ajanlık yapan bir Türkün kahramanlık öyküsü anlatılacak Erdal Beşikçioğlu‘na Dijital Sanatlar‘ın patronu Mustafa Uslu geçen yıl Müslüm filmi için de teklif götürmüştü. Ancak yapılan görüşmelerin ardından taraflar başka bir proje için el sıkıştı.

Senaryosunu Ali Can Yaraş’ın yazdığı kahramanlık filminin görüntü yönetmenliğini ise Jean Paul Seresin üstleniyor. “Yüzyılın en büyük casusluk hikayesi” olarak yola çıkan “Çiçero” filmi, Almanya’nın pek işlenmeyen T4 programına da değinecek. Almanya’da pek çok çocuk down sendromu, işitme sorunları, zeka geriliği gibi gerekçelerle doğumlarından sonra öldürülmüştü. T4 ismi verilen bu katliam, beyaz perdede oldukça nadir değinilen konulardan biri olarak kalmıştı.

Çiçero setinden ilk kare.

Çekimlerine Haziran 2018’de başlanacak filmde Erdal Beşikçioğlu ile Burcu Biricik birbirlerine aşık iki casusu canlandıracak.

Filmin kadrosunda Burcu Biricik, Ertan Saban, Levent Ülgen, Cem Kurtoğlu, Murat Garipağaoğlu, Mehmet Ulay, Altan Erkekli, Mehmet Esen, Açelya Özcan ve Mehmet Ezel Özgün gibi isimler de yer alıyor

Film, 5 Ocak 2019‘da beyaz perdede olacak.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up