Ercan Kesal’ın Nasipse Adayız filminin Türkiye prömiyeri İstanbul Film Festivali’nde yapılacak

Türkiye
Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ve aynı zamanda başrolünde yer aldığı “Nasipse Adayız” filminin Türkiye prömiyeri 24 Temmuz Cuma akşamı saat 21.00’de Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde prömiyerini yapan, Ercan Kesal’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı film Nasipse Adayız, ülkemizdeki sinemaseverlerle buluşacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali‘nin koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması, 17-28 Temmuz’da gerçekleştirilecek.

Sakıp Sabancı Müzesi (SSM) iş birliğiyle 17-28 Temmuz tarihlerinde gösterimleri yapılacak yarışmalarda, 11 uzun metrajlı ve 12 kısa film yer alacak. Nasipse Adayız filminin Türkiye prömiyeri 24 Temmuz Cuma akşamı saat 21.00’de Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleştirilecek.

Ercan Kesal’ın kendi yazdığı, aynı adlı romandan uyarlanan Nasipse Adayız, İstanbul’da bir ilçe belediyesinin başkanlığına aday adayı olan Dr. Kemal Güner’in bir günde geçen trajikomik hikayesini konu alıyor. Başrolünde de Ercan Kesal’ın olduğu filmin diğer önemli rollerinde ise, Selin Yeninci, İnanç Konukçu, Muttalip Müjdeci, Nazan Kesal ve Valeriu Andriuta gibi isimler yer alıyor. Bu isimlerin bazıları konuk oyuncu olarak projede yer alacak.

Ay Yapım önderliğindeki yapım ortaklarında Poyraz Film, Thalia Production ve Living Pictures’ın da olduğu Nasipse Adayız, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Sırbistan Film Fonu tarafından desteklendi. Barbu Balasoiu görüntü yönetmenliğini yaparken, Ali Aga kurgusunu, Oya Köseoğlu ise sanat yönetmenliğini görevini üstlendi. 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up