‘Entelköy’ Gelipduru Gari!

Manşet Yakında

Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği ikinci sinema filmi olan ‘Entelköy Efeköy’e Karşı’, 2 Aralık’ta seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Gala Film yapımı olan ve Bafa’nın Pınarcık köyünde çekilen film, aktivistlerle köy sakinleri arasında geçen komik ve çarpıcı olayların öyküsünü anlatıyor. konusu kadar Ege şivesiyle de seyirciyi güldürmeye hazırlanan filmden özel çekin notları ise şöyle:

SİYASİLER DE OYNADI 

Yüksel Aksu’nun ilk filmi ‘Dondurmam Gaymak’ta olduğu gibi, ‘Entelköy Efeköy’e Karşı’da da; köy halkı birçok farklı rolde sinemaseverlerin karşısına çıkacak.
Çekimleri sırasında birçok sürpriz konuğu da ağırlayan filmde; Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth, Devlet Eski Bakanı Yüksel Yalova gibi isimler ve Bulutsuzluk Özlemi konuk oyuncu olarak rol aldı.
Rolü gereği traktör kullanmak zorunda kalan başrol oyuncusu Şahin Irmak, uzun süre köylülerden traktör kullanma dersi aldı.

EŞEĞİN HAKKI ARANIYOR
Filmin en önemli sembollerinden filozof, bilge ve aktivist ‘Anadolu Eşeği’; eşek soyunun haklarını savunmak için yollara düştü! Çiftlik hayvanı dahi sayılmayan eşek nesli için devletten statü talep etmek üzere, Muğla-Milas’tan yola çıkan ‘Anadolu Eşeği’nin basın açıklaması; 15 Kasım’da Abdi İpekçi Parkı’nda Yüksel Aksu tarafından yapıldı. Hazırlanan dilekçe, Meclis Dilekçe Komisyonu Başkanı Mehmet Daniş’e sunuldu.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up