Entelköy Efeköy’e Karşı!

Manşet Türkiye

Entelköy Efeköy’e Karşı filminin çekim hazırlıkları sürerken filmin sembolü ‘Anadolu Eşeği’ hakları için yollara düşüyor.

Yüksel Aksu’ nun ikinci filmi Entelköy Efeköy’e Karşı’nın çekim hazırlıkları devam ederken filmin önemli sembollerinden filozof, bilge ve aktivist ‘Anadolu Eşeği’ soyunun haklarını savunmak için yollara düşüyor! 4 Kasım’da Muğla’dan yola çıkarak, bir ay içinde İzmir, Eskişehir, Ankara ve İstanbul’a gidecek olan Anadolu Eşeği, Ankara’da vereceği dilekçeyle hiçbir statüye sahip olmayan, çiftlik hayvanı dahi sayılmayan eşek nesli için devletten statü talep edecek.

Entelköy Efeköy’e Karşı, şehir yaşamından bıkarak yeni bir yaşam kurmak için bir Ege köyüne yerleşen ekolojik aktivistlerin, köyde kurulacak termik santrali engelleme çabaları sırasında köylülerle aralarında geçen komik olayları anlatıyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, ülkemizde 1992’den 2008’e eşek sayısı 14 yılda yüzde 37 azalmış. Çiftlik hayvanı kategorisinde bulunmayan eşekler, kaybolma tehlikesi olan çiftlik hayvanları için verilen teşviklerden yararlanamıyorlar.

sinefesto.com/Gizem Uyanık

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up