“Enkaz” Yardım Bekliyor!

Türkiye

enkaz

Alpgiray M. Uğurlu’nun ikinci uzun metraj filmi olan Enkaz, post prodüksiyon aşaması için sinemaseverlerden destek bekliyor.

Başrollerinde Akasya Asıltürkmen ve Berke Üzrek’in yer aldığı Enkaz (Under the Sky), depremin zihinlerden silinmeyen izlerini hatırlatmayı, hayatımızdaki diğer irili ufaklı depremleri de anımsatmayı hedefliyor.

Film iki mekan ve iki oyuncu ile kameraya alınmış mikro bütçeli bir çalışma. Çekimleri de tamamlanan yapımın konusu ise şu şekilde; depremin ardından enkazın alında gözlerini açan Nisa, sıkıştığı yerden sadece küçük bir delik vasıtasıyla gün ışığı ve gökyüzü ile iletişim kurabilir. Paralel olarak devam eden hikayede ise Barış, doğaya adapte olmaya çalışırken çektiği video günlükler Nisa’nın hikayesindeki ipuçlarını ortaya çıkartır.

Enkaz filmi hikayesini seyircisiyle buluşturabilmek için desteklerinizi bekliyor. Yapımın Indiegogo bağış sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up