Engin Akyürek ‘Emmy’ Adayı

Dünya

Yurt dışına ihraç edilen Türk dizilerinden biri olan Kara Para Aşk dizisinin başrol oyuncusu Engin Akyürek Emmy’ye aday gösterildi!

Bu güne kadar 50’den fazla ülkeye satılan ve her birinde yüksek reyting rakamlarına ulaşan Kara Para Aşk dizisinin oyuncuları da dünya çapında tanınır hale geliyor.

engin

Geçtiğimiz Ekim ayında Seoul Drama-En iyi Erkek Oyuncu ödülünü alan Akyürek, Kara Para Aşk dizisindeki performansıyla En iyi Erkek Oyuncu Performansı için Emmy Komitesi tarafından aday gösterildi.

Seoul’de Adrien Brody ve Terrence Howard gibi dünyaca ünlü oyuncular ile yarışarak ödülü alan Engin Akyürek şimdi de aynı dalda Brezilya’dan Emilio De Mello, Hollanda’dan Maarten Heijmans ve Birleşik Krallık’tan Rafe Spall ile yarışacak.

Akyürek’in Kara Para Aşk dizisinde başrolü paylaştığı; Tuba Büyüküstün de 20 Dakika dizisindeki rolüyle 2014 yılında, Uluslararası Emmy Ödüllerine En İyi Kadın Performansı dalında aday gösterilmişti.

————————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up