Engelsiz Yarışma Ödülleri Sahiplerini Buldu

Festivaller Günün Haberi

6. Engelsiz Filmler Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Bu yıl altıncı kez izleyiciyle buluşan Engelsiz Filmler Festivali’nin ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer alan finalistlerinden ödüle layık görülenler kapanış töreninde açıklandı.

Engelsiz Filmler Festivali’nin Engelsiz Yarışma bölümünde yarışan filmlerin ödülleri, 20 Ekim Cumartesi günü Goethe-Institut Ankara’da gerçekleşen Ödül Töreni’nde sahiplerini buldu. Gazeteci-yazar Sevim Gözay’ın sunuculuğunu üstlendiği tören, sesli betimleme ve işaret dili çevirisiyle gerçekleşti.

Törende Engelsiz Yarışma Ödülü’nün ilk sahibi 696 izleyici oyu ile Seyirci Özel Ödülü’ne layık görülen, yönetmenliğini Pelin Esmer’in üstlendiği İşe Yarar Birşey filmi oldu. Yarışmada En İyi Yönetmen Ödülü ise Yol Kenarı filmiyle Tayfun Pirselimoğlu’nun olurken, En İyi Film ödülünün sahibi ise yönetmenliğini Emre Erdoğdu’nun üstlendiği Kar oldu.

Ödüller:

Seyirci Özel Ödülü:  İşe Yarar Birşey – Pelin Esmer

En İyi Yönetmen: Tayfun Pirselimoğlu – Yol Kenarı

En İyi Film: Kar – Emre Erdoğdu

En İyi Senaryo: Sofra Sırları (Ümit Ünal)

Programında yer alan tüm film ve yan etkinlikleri görme ve işitme engelli bireylerin erişimine uygun olarak sunan Engelsiz  Filmler Festival’in bu yılki destekçilerine teşekkür edildiği törenin sonunda davetliler, Joost Lieuwma ve Daan Velsink’in yönetmenliğini üstlendiği Panik! adlı kısa filmi sesli betimlemeyle izlediler.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up