Engelsiz Filmler Festivali’nden Maddenin Halleri’ne 2 Ödül

Festivaller

Deniz Tortum’un son filmi “Maddenin Halleri” Engelsiz Filmler Festivali’nde iki ödülü birden evine götürdü.

Ödüllü filmlerinin yanı sıra sanal gerçeklik projeleriyle tanıdığımız ve 2019’da Filmmaker Magazine tarafından “Bağımsız Sinemanın 25 Yeni Yüzü” arasında gösterilen Deniz Tortum’un yönetmenliğini ve görüntü yönetimini üstlendiği Maddenin Halleri, 12-18 Ekim tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleşen Engelsiz Filmler Festivali’nden iki ödülle döndü. Festivalin yarışma seçkisi “Engelsiz Yarışma”da “Aether”, “Bina”, “Kız Kardeşler” ve “Küçük Şeyler” filmleriyle birlikte yarışan “Maddenin Halleri”, yapımcı Gökçe Işıl Tuna, oyuncu İpek Türktan Kaynak ve sinema yazarı Kaan Karsan’dan oluşan jüri tarafından En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerine değer görüldü.

Yapımcılığını Anna Maria Aslanoğlu, Öykü Canlı ve Aslı Erdem’in, ortak yapımcılığını Fırat Sezgin’in üstlendiği Maddenin Halleri, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarını takip ediyor.

Maddenin Halleri, 23 Ekim’de de New York’ta düzenlenen Imagine Science Film Festivali’nin Science New Wave bölümünde A.B.D. prömiyerini yapacak.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up