Engelsiz Filmler Festivali Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Festivaller Manşet

Salgını nedeniyle bu sene çevrimiçi olarak düzenlenen “8. Engelsiz Filmler Festivali” tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’deki tüm sinemaseverleri 18 Ekim’e dek çevrimiçi şekilde buluşturacak olan 8. Engelsiz Filmler Festivali, geçtiğimiz gün eff2020.muvi.com adresinde “Çocuklar İçin” seçkisi, “Uzun Lafın Kısası” seçkisi, “Köpek Filmi” ve “Aether” gösterimleriyle başladı.

Sinemaseverler festivalin ilk gününde film gösterimlerine ek olarak film ekipleri ve aktivistlerle yapılan söyleşileri de izleme imkanı buldular. Aether filminin yönetmeni Rûken Tekeş, Köpek filminin yönetmeni Cem Hakverdi ve Barınak Hep Beraber projesinin yöneticisi Burcu Çağlayan ile gerçekleştirilen söyleşilerin moderatörlüğünü festival yönetmeni Ezgi Yalınalp üstlendi.

Festival seçkisinde bulunan filmler her sene olduğu gibi bu sene de; göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar için ayrıntılı altyazı seçenekleri ile izleyiciye sunuluyor.

Engelsiz Filmler Festivali’nde film gösterimlerinin yanı sıra film ekipleri ve aktivistlerle gerçekleşecek söyleşilere engelsizfestival.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up