Engelliler için ‘Sinemaya Göz Kulak Olmak’

Festivaller Manşet

Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, engelliler için betimlemeli özel gösterimler hazırlandı. Programda engelli hayatların anlatıldığı kısa film seçkisi de bulunuyor.

8-14 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, engelli vatandaşlar için betimlemeli özel gösterimler hazırlayacak. Festivalin, ‘Sinemaya Göz Kulak Olmak’ bölümünde, Altın Portakal-Uluslararası Engelsiz Film Festivali işbirliği çerçevesinde engelli hayatların anlatıldığı kısa film seçkisine de yer verilecek.

Ustalar programa 3 filmle katkı verdi

Engelsiz sinema keyfi, festival programı içinde Reha Erdem’in yönettiği ‘Kaç Para Kaç’, Derviş Zaim’in yönettiği ‘Cenneti Beklerken’ ve Egemen Ertürk’ün yönettiği ‘Çıngıraklı Top’ adlı filmler, görme ve işitme engelli sinemaseverlerle buluşturulacak.

‘Cenneti Beklerken’ filminin sesli betimlemesi Ceyda Düvenci; ‘Kaç Para Kaç’ın sesli betimlemesi, Melike Demirağ tarafından gerçekleştirilecek. Uluslararası Engelsiz Film Festivali aracılığıyla festival programına konulan ‘Kaç Para Kaç’, Türkçe altyazı çalışması da yapılmış olarak gösterime girecek.

Kısa film seçkisi Altın Portakal’ın ‘Sinemaya Göz Kulak Olmak’ programı kapsamında görme ve işitme engellilere yönelik kısa film seçkisine de yer veriliyor. Uluslararası Engelsiz Film Festivali aracılığıyla festival bünyesinde gösterimi yapılacak ‘Sen Olmak’, ‘Dans’, ‘İlk Bakış’, ‘1 Çizgi 1 Nota’, ‘Papillon’ adlı kısa filmlerin yönetmenleri arasında Levent Kazak ve Cansel Elçin gibi tanınmış sanatçılar da yer alıyor. Program içinde yer alan filmler, engelliler için ücretsiz.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up