En Yeşilaycı Oyuncu Haluk Piyes!

Türkiye

Haluk Piyes2

94 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti, çalışmalarına destek veren kişi ve kurumları onurlandırmak amacıyla ödül gecesi düzenledi.

Oynadığı dizi ve filmlerin  yanı sıra gönüllü olarak görev yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de takdir toplayan oyuncu Haluk Piyes En Yeşilaycı Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Almanya’da ”Kanack Attack”, Türkiye’de ise ”O Da Beni Seviyor”, ”Pars: Kiraz Operasyonu”, ”Mülteci”, ”Pusat”, ”Umut Yolcuları”, ”Firuze” gibi yapımlarda rol alan, 2009 yılında vizyona giren ”Kanımdaki Barut” filminin yapımcılığını, senaristiğini ve başrolünü üstlenen, aynı zamanda sosyal danışman olup madde ve şiddet bağımlılığına karşı seminerler düzenleyen başarılı oyuncu, “Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşam” misyonunu söylemleri ve eylemleri ile destekleyerek ödüle değer görülen kişiler arasında yer aldı.

1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen Yeşilay’ın En’leri Zümrüdüanka Ödül Gecesi’ne; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan,Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekilleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı.

İnsan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay’ın ödül gecesinde Emine Erdoğan, sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekti. Alkolle, tütünle ve uyuşturucuyla mücadelede önemli bir yol katedildiğini ancak teknoloji bağımlılığı ile mücadele konusunda maalesef daha aile kurumuna bile inemediklerini söyleyen Emine Erdoğan, artık aileler evlerinde otururken birbirlerinin yüzlerine bile bakmıyorlar, birbirleriyle konuşmuyorlar, iletişim kurmuyorlar dedi ve Yeşilay’ı bu konu ile ilgili de göreve çağırdı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında örnek insan vurgusu yaptı. Bizler yaptıklarımız kadar yapmadıklarımızdan da sorumluyuz diyen Bakan Müezinoğlu ”Biz yöneticiler ve idareciler olarak topluma örnek kişilerden olmalıyız. İyiliği, güzelliği, doğruluğu ve adaleti desteklemeli, kötülükten, fenalıktan ve çirkin işlerden uzak olmalıyız” dedi.

Gecede En Yeşilaycı Bürokrat ödülüne layık görülen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu kötü arkadaşlara dikkat çekerek, “Kötü alışkanlıklar, kötü arkadaşlar gerçekten etrafımızı sarmış durumda. Bizlere cepten, ciğerden yada internetten yaklaşan kötü insanlar var. Dolayısıyla kötü bir saldırı altındayız. Malesef kötü arkadaşların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bizi mutlu eden şey iyi arkadaşların da sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle Yeşilay gibi çok iyi bir arkadaşımız var. Bu arkadaşın gittikçe güçlenmesi ve hızlı koşmaya başlaması kötü alışkanlıklardan ve arkadaşlardan kurtulmak isteyenler için yeni bir müjde diye düşünüyorum.” dedi.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up