Bizimle İletişime Geçin

Türkiye

En Yeşilaycı Oyuncu Haluk Piyes!

Yayınlandı

tarihinde

Haluk Piyes2

94 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti, çalışmalarına destek veren kişi ve kurumları onurlandırmak amacıyla ödül gecesi düzenledi.

Oynadığı dizi ve filmlerin  yanı sıra gönüllü olarak görev yaptığı sosyal sorumluluk projeleriyle de takdir toplayan oyuncu Haluk Piyes En Yeşilaycı Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Almanya’da ”Kanack Attack”, Türkiye’de ise ”O Da Beni Seviyor”, ”Pars: Kiraz Operasyonu”, ”Mülteci”, ”Pusat”, ”Umut Yolcuları”, ”Firuze” gibi yapımlarda rol alan, 2009 yılında vizyona giren ”Kanımdaki Barut” filminin yapımcılığını, senaristiğini ve başrolünü üstlenen, aynı zamanda sosyal danışman olup madde ve şiddet bağımlılığına karşı seminerler düzenleyen başarılı oyuncu, “Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı yaşam” misyonunu söylemleri ve eylemleri ile destekleyerek ödüle değer görülen kişiler arasında yer aldı.

1-7 Mart Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirilen Yeşilay’ın En’leri Zümrüdüanka Ödül Gecesi’ne; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan,Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, milletvekilleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey ile iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı.

İnsan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay’ın ödül gecesinde Emine Erdoğan, sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekti. Alkolle, tütünle ve uyuşturucuyla mücadelede önemli bir yol katedildiğini ancak teknoloji bağımlılığı ile mücadele konusunda maalesef daha aile kurumuna bile inemediklerini söyleyen Emine Erdoğan, artık aileler evlerinde otururken birbirlerinin yüzlerine bile bakmıyorlar, birbirleriyle konuşmuyorlar, iletişim kurmuyorlar dedi ve Yeşilay’ı bu konu ile ilgili de göreve çağırdı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ise konuşmasında örnek insan vurgusu yaptı. Bizler yaptıklarımız kadar yapmadıklarımızdan da sorumluyuz diyen Bakan Müezinoğlu ”Biz yöneticiler ve idareciler olarak topluma örnek kişilerden olmalıyız. İyiliği, güzelliği, doğruluğu ve adaleti desteklemeli, kötülükten, fenalıktan ve çirkin işlerden uzak olmalıyız” dedi.

Gecede En Yeşilaycı Bürokrat ödülüne layık görülen İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu kötü arkadaşlara dikkat çekerek, “Kötü alışkanlıklar, kötü arkadaşlar gerçekten etrafımızı sarmış durumda. Bizlere cepten, ciğerden yada internetten yaklaşan kötü insanlar var. Dolayısıyla kötü bir saldırı altındayız. Malesef kötü arkadaşların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak bizi mutlu eden şey iyi arkadaşların da sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle Yeşilay gibi çok iyi bir arkadaşımız var. Bu arkadaşın gittikçe güçlenmesi ve hızlı koşmaya başlaması kötü alışkanlıklardan ve arkadaşlardan kurtulmak isteyenler için yeni bir müjde diye düşünüyorum.” dedi.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye

“The Suicide Squad” Türkiye Gişesinde Zirvede

Haftanın en çok seyredileni!

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Haftanın en çok izlenen filmleri belli oldu. Uzun süredir merakla beklenen “The Suicide Squad” vizyona girdiği ilk üç gününde, 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilerek Box Office Türkiye hafta sonu listesinin birincisi oldu.

Sinemaların normalleşmesi ile birlikte önemli filmler de vizyona girmeye başladı. Bu haftanın öne çıkan filmleri arasında gişeyi zirvede noktalayan yapım ise uzun süredir hayranları tarafından merakla beklenen The Suicide Squad oldu. Vizyona girdiği ilk üç gününde yaklaşık olarak 35 bin 966 seyirci tarafından seyredilen film, Box Office Türkiye hafta sonu listesini birincilikle kapattı.

30 Temmuz – 01 Ağustos hafta sonunun toplam seyirci sayısının 155 bin civarında olduğu açıklanırken listenin devamı şu şekilde sıralandı:

Okumaya Devam Et

Türkiye

“Mandıra Filozofu”nun Çekildiği Yer Yandı

Çökertme Koyu küle döndü.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Türkiye’nin belli kesimlerinde çıkan yangınlar sonrasında “Mandıra Filozofu”nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü.

Başrolünde Müfit Can Saçıntı‘nın bulunduğu komedi filmi “Mandıra Filozofu“nun çekildiği Çökertme Koyu da küle döndü. Ülkemizin belli yerlerinde halen devam eden yangınlar sonucunda küle dönen Çökertme Koyu’nun son hali Arda Esen, Müfit Can Saçıntı ve filmin yapımcısı Birol Güven tarafından paylaşıldı.

Esen yaptığı paylaşımı şu açıklma ile paylaştı:

“Hepimize geçmiş olsun. Mandıra Filozofu filmine ev sahipliği yapan eşsiz güzellikteki Çökertme Koyu artık bir kül yığını. Cennetti, cehenneme döndü maalesef. Kelimeler kifayetsiz. Arayan soran tüm dostlarımıza teşekkür ederiz…”

Okumaya Devam Et

Türkiye

Vizyondaki Filmler – 30 Temmuz 2021

Bu hafta vizyonda hangi filmler var?

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bu hafta vizyonda hangi filmler var, sinemada ne izlesem diyenler… Vizyon menüsünde bu hafta 8 film sizleri bekliyor, işte o filmler…

The Suicide Squad: İntihar Timi

Guardians of the Galaxy filmlerine imza atan James Gunn’ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Suicide Squad, ilk filmden Harley Quinn, Rick Flag, Captain Boomerang, Amanda Waller gibi karakterlere Bloodsport, Peacemaker, SolSoria gibi yeni karakterlerin eklendiği Görev Gücü X’in yeni imkânsız görevini odağına alıyor.

Fragman için tıklayın

Uzak Ülke

12 yaşındaki Trabzon Rum’u Paris, babasının annesi için yonttuğu hediyeyi almak üzere kamptan kaçar. Geri döndüğünde mübadillerin gönderilmiş ve kampın boşaltılmış olduğunu görür. Yeni rejim Binbaşı Osman’ı hain ilan etmiş, tutuklayıp mübadillerden boşaltılmış olan kampa kapatmıştır. Köklerin ve bağlılığın sorgulandığı bu alacakaranlık, yeni gemi gelene kadar ikisine de vatan olacaktır.

Fragman için tıklayın

Mainstream

Gia Coppola’nın yönettiği Mainstream, Youtube’da sergilediği personasıyla ilgi toplayan Link ve arkadaşlarının, fenomen olma yolunda ilerlerken kendi kişiliklerinden uzaklaşmaları ve aralarında gelişen çatışmaları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Lübnan Semaları

1950’lerde genç bir kadın olan Alice, sıkıcı anavatanı İsviçre’den ayrılarak güneşli ve hayat dolu Lübnan’a gider. Orada, ilk Lübnanlıyı uzaya göndermek isteyen hayalperest bir astrofizikçi olan Joseph’e âşık olur. Fakat mutlulukla geçen birkaç yılın ardından çıkan iç savaş, bu cennet bahçesini paramparça eder.

Fragman için tıklayın

Uzun Aşkın Kısası

Uzun Aşkın Kısası, evlendiğinin ertesi günü uyandığında şok edici bir durumla karşı karşıya kalan genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Teddy, hayatını sürekli bir şeyleri erteleyerek geçiren genç bir adamdır. Onun hayatı, evlendiğinin ertesi günü uyandığında bambaşka bir hal alır. Teddy, her birkaç dakikada bir bir sonraki yıla atlamaktadır. Zaman geçip giderken Teddy, hızla değişen hayatını kontrol edemez. Bu durum üzerine Teddy, hayatının aşkını kaybetmemek ve kaçırdığı zamanları geri alabilmenin yolunu bulmak için çabalar.

Fragman için tıklayın

Bize Müsaade

Bize Müsaade, biri yönetmen, biri oyuncu ve biri senarist olan televizyon sektöründen üç yakın arkadaşın hikayesini konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Jungle Cruise

Disneyland’de yer alan aynı isimli tema parkından sinemaya uyarlanan Jungle Cruise, bir nehir gemisi kaptanı olan Frank ile sonsuz şifa kudretine sahip Hayat Ağacı’nı aramakta olan bilim insanı Lily’nin, vahşi yaşamdan doğaüstü varlıklara pek çok zorluklarla karşılaştıkları macerayı anlatıyor.

Fragman için tıklayın

Düşkapanı

Dreamkatcher, üvey çocuğu Josh ile taşra evlerinde bir süre yalnız kalan Gail’in, Josh’ın komşuların evinden mistik bir tılsımı alması sonrası üstesinden gelmesi gereken esrarengiz olayları konu ediniyor.

Fragman için tıklayın

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler