En İyiler ‘Malatya’da Toplanıyor

Festivaller Manşet

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından organize edilen 2. Malatya Uluslararası Film Festivali, bu sene çeşitli dünya festivallerinde büyük ilgi gören filmleri gösterime sunacak. 

Malatya Valisi Doç. Dr. M. Ulvi Saran’ın himayelerinde; Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Araştırma Geliştirme ve Tanıtma Vakfı desteği ile Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından organize edilen 2.Malatya Uluslararası Film Festivali bu sene dünya festivallerinde gösterimi yapılan ve sinemaseverlerden tam not alan filmleri “Panorama” başlığı altında gösterime sunacak.

Bu sene  “Göç” teması ile sanatseverlerin karşısına çıkan festival; Cannes, Venedik, Berlin gibi dünya sinemasına yön veren festivallerde gösterimi yapılan ve ödül alan filmler Malatyalı izleyiciler ile buluşacak.

Aralarında 2011 Cannes Film Festivali’nde “Jüri Büyük Ödülünü” ödülünü Nuri Bilge Ceylan ile paylaşan Dardenne Kardeşler’in Bisikletli Çocuk, 2011 Berlin Film Festivali’nde “En iyi Film” ödülünü alan İran Filmi “Bir Ayrılık”, 2011 Toronto Film Festivali’nde Halkın Seçimi Ödülü’nü alan “Peki Şimdi Nereye” , 2010 San Sebastien Film Festivali’nde En iyi Film ödülünü alan “Serseriler” filmleri olan 14 film  “Panorama” başlığı altında gösterilecek.

sinefesto.com/Barış Karabulut

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up