En İyi Türk Filmi SSM’de, Ücretsiz!

Etkinlikler

SSM’de Sinema Günleri: 10 Film ile Yeşilçam’ın 100 Yılı

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, “Yeşilçam’ın 100. Yılı”nda Türk Sineması’nın unutulmazlarını ziyaretçilerle buluşturuyor.  28 Ocak 2015 tarihine kadar devam edecek film gösterimlerine sinema tutkunları ücretsiz katılabilecek.

susuz-yaz-2

Susuz Yaz (17 Aralık 2014, 17.00)

Sinemamızın bir diğer zirvesi, Metin Erksan usülü gerçekçiliğin doruk noktası… Necati Cumalı’dan uyarlanan film, kırsal kesimde yaşayan iki kardeşin aynı kıza ilgi duymaları ve ağabeyin şeytani kötülüğü çerçevesinde gelişen bir tutku öyküsü. Aynı zamanda mülkiyet sorununu da fona yerleştiren bir töre ve gelenek eleştirisi. 1964’te Berlin’de Altın Ayı’yı alarak sinemamıza ilk büyük yabancı ödülü kazandıran film, bunca yıl sonra hâlâ etkileyebiliyor. İlk filmini çeken Hülya Koçyiğit’in yanı sıra, Fikret Hakan’ı andıran Ulvi Doğan ve “kötülerin kötüsü” Erol Taş, unutulmaz bir role imza atıyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up