Emek Sineması İçin Mahkeme Yürütmeyi Durdurma Kararı Verdi

Türkiye

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi’nin basın sözcüsü Mücella Yapıcı, İdare Mahkemesi’nin 100 yılı aşkın tarihiyle yalnızca İstanbul’un değil Türkiye’nin en eski ve görkemli sineması Emek Sineması‘nı yıkan proje hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdiğini açıkladı. Karar projede kamu yararı olmadığı gerekçesiyle alındı.

emek sineması

TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, bir asırdan fazla İstanbul’un kültür yaşamına damgasını vuran, yalnızca İstanbul’un değil Türkiye ’nin en eski görkemli sinema salonlarından olan ve herkesin gözü önünde bir tarih, kültür ve hukuk katliamı sonucunda yıkılan Emek Sineması’nın yerinde yapılan projeyle ilgili İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini açıkladı. Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’nin basın sözcüsü Mücella Yapıcı, 8 Ocak’ta kendilerine ulaşan kararın projede ‘kamu yararı olmadığı’ gerekçesiyle alındığını duyurdu.
Mimarlar Odası’nın avukatlarından Can Atalay, “Yürütmeyi durdurma kararı bugünden itibaren uygulanmıyorsa ilgili herkes suç işliyor” diye konuştu.

Radikal

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up