Emek Ödülü Haluk Bilginer’e

Festivaller Türkiye

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 26. Ankara Film Festivali’nin onur ödülleri belli oldu. 24 Nisan – 3 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde Aziz Nesin Emek Ödülü’ne daha önce ‘Polis’ filmindeki rolüyle festivalde en iyi erkek oyuncu seçilen Haluk Bilginer değer görüldü. 2015 yılı Kitle İletişim Ödülü ise Ankara Fransız Kültür Merkezi ile Alman Kültür Merkezi’ne verilecek.

Haluk Bilginer

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu, onur ödülünün gerekçesini şöyle açıkladı:

Aziz Nesin Emek Ödülü: Haluk Bilginer
Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı, Aziz Nesin Emek Ödülü’nü, Aziz Nesin’in 100. yaşında; ‘80’li yılların başlarından bu yana yalnızca ülkemizde değil, Hollywood’dan İngiltere’ye kadar pek çok ülkede sahnede ve beyazperdede mesleğini icra etmiş; oyunculuk adına bildiklerini genç kuşaklara aktarmış; hem sahnede hem de beyazperdede sıradan insanların sıra dışı yaşamlarını ustalıkla canlandırıp unutamayacağımız kareler yaratarak hayal dünyamızı zenginleştirmiş olması nedeniyle aktör Haluk Bilginer’e vermeyi uygun bulmuştur.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up