Ekolojik Filmler Ödüllerini Aldı

Festivaller Manşet

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali ödülleri sahiplerini buldu.

Daimi konusu “çevre” olan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali  BIFED ödülleri dünyanın uzak coğrafyalarından gelen filmlerin oldu.

Surire
(Surire)

13 ülkeden, 16 filmin yarıştığı festivalde 7.000 lira değerindeki Fethi Kayaalp Büyük Ödülü‘nü, Şili’den katılan, yönetmenliğini Bettina Perut ile Iván Osnovikoff’un gerçekleştirdiği film Surire aldı.

İkincilik ödülü Fransa’dan Anna Roussillon’ın filmi Ben Halkım‘ın, üçüncülük ödülü ise İtalya’dan Paolo Pissanelli’nin filmi Günaydın Taranto filminin oldu.

Jüri, verilen üç ödülün yanı sıra “duygusal ve çağrışımlarla dolu ve gelecek sinema macerasında çok iyi olacağını” düşündüğü, Ardahan Üniversitesi öğretim görevlisi Turgay Kural’ın yönetmenliğini yaptığı film Cibik’ i de desteklediğini belirtti.

Festivalde bu yıl ayrıca öğrenci filmlerine destek ve farklı bir yarışma alanı sağlamak için GAIA ödülü verdi. İngiltere’den katılan, Benjamin Huget’ın filmi Takımada GAIA ödülünü, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Murat Haksever  de Çoban filmiyle mansiyon ödülünü kazandı.

———————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up