“EĞİTİM” KONULU KISA FİLM YARIŞMASI

Festivaller

“EĞİTİM”  KONULU KISA FİLM YARIŞMASI

1. AMAÇ:  

Bu yarışma; bireylerin, toplumda bağımsız yaşayabilmelerinde önemli bir aşama olan eğitim – öğretim süreçlerinde yaşadıkları sorunların tespit edilmesi ve çözümü aşamasında yaratıcı üniversite öğrencilerinin farklı bakış açılarından faydalanılması amacı ile düzenlenmiştir.

 

2. TÜR ve KONU: 

Yarışmaya gönderilecek kısa filmler için tür sınırlaması yoktur ancak ana tema “EĞİTİM”olmalıdır.

 

3. KATILIM KOŞULLARI:

a)   Yarışmaya, yukarıda belirtilen konu ile ilgili animasyon, kurmaca ve/veya deneysel nitelikteki kısa filmler katılabilir.

b)   Yarışmaya, tüm üniversitelerin yüksekokul, meslek yüksekokulu ve fakülte (önlisans ve lisans) öğrencileri katılabilirler.

c)   Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerin süresi en az 5 dakika, en çok 7 dakika olacak şekilde sınırlandırılmalıdır.

ç)   Her yarışmacı, yarışmaya sadece bir kısa filmle katılabilir.

d)   Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerin daha önce başka hiçbir yarışmaya katılmamış olması gerekmektedir.

e)   Katılımcılar, imzaladıkları katılım şartnamesini, eksiksiz doldurdukları katılım formunu, bir adet fotoğraflarını, kısa bir özgeçmişlerini ve filmin yazılı kısa bir özetini kapalı bir zarfın içine koyarak; gösterime uygun, her okuyucuda okutulabilecek kısa filmin, DVD formatında kaydedilmiş 6 (ALTI) adet kopyası – her kopya, üzerinde filmin ve yönetmenin adının yazılı olduğu 13×19 cm çapında plastik cd kabının içine konularak – ile birlikte; 9 Eylül 2011, Cuma günü, mesai saati bitimine kadar, İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Kurumsal İletişim Birimi Bozdoğan Kemeri Cad. No: 1 Vezneciler Fatih/ İstanbul adresine göndermelidirler.

f)    Yarışmaya gönderilen kısa filmin alıntı ve/veya çalıntı olmasından doğabilecek telif ve diğer yasal sorumluluklar, yarışmacıya aittir. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde, ilgili kısa film, yarışmadan men edilir. Bu durum, ödül verildikten sonra tespit edilmiş ise ödül geri alınır.

g)   Yarışmaya gönderilecek kısa filmlerdeki özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakkı, yarışmacının sorumluluğundadır.

ğ)   Yarışma katılım formu ve şartnamesinde tek kişinin imzası bulunmalıdır ve imza sahibi, kısa filmin yasal sahibi olmalıdır. Kısa filmi kaç kişi çekmiş olursa olsun, ödül sadece kısa filmin yasal sahibine verilecektir. Ayrıca, söz konusu belgelerde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk, imza sahibine aittir.

h)   Yarışmaya gönderilen tüm kısa filmler, düzenleyici kurum tarafından arşivlenecektir.

ı)   Ödül kazanan veya kazanamayan tüm kısa filmlerin ticari olmayan gösterim hakları, yarışmayı düzenleyen kuruma ait olacaktır.

i)   Yarışmaya gönderilen kısa filmler, jüri tarafından; konusu, senaryosu, görüntü düzenlemesi ve s inematografik yapısı bakımından değerlen­dirilecektir.

j)   Jüri kararı kesindir, değiştirilemez.

k)   Ödüller, birden çok kısa film arasında paylaştırılamaz.

l)   Dereceye girenlere ödülleri, 2011 yılı Ekim ayı içerisinde verilecektir.

 

4. SON KATILIM TARİHİ: 

Yarışmaya, 9 Eylül 2011, Cuma günü mesai saati bitimine kadar katılım sağlanabilir.

 

5. TESLİM: 

Yarışmacılar kısa filmlerini İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Kurumsal İletişim Birimi Bozdoğan Kemeri cad. No: 1 Vezneciler Fatih/ İstanbul adresine elden veya kargo ile ulaştırabilirler. Başvuru dosyasında filmin 6 adet dvd kopyası başvuru formu veyönetmenliğin imzalı kabul belgesi yer almalıdır. Kargo ve posta ile başvurularda yaşanabilecek aksaklıklar katılımcının sorumluluğundadır.
6. ÖDÜLLER:  

Birincilik ödülü: HDV Video Kamera

İkincilik ödülü: DSLR fotoğraf makina

Üçüncülük Ödüllü: Diz üstü bilgisayar

 

http://isuzem.istanbul.edu.tr/

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up