‘Eğitim-Bir-Sen Kısa Film Yarışması’nın jürisi Açıklandı!

Etkinlikler Türkiye

Eğitim-Bir-Sen2in Örgütlenme temalı 2. kısa film yarışmasının ana jürisi belli oldu.

Geçen sene Öğretmen temalı kısa film yarışmasıyla önemli bir başarıya imza atan Eğitim-Bir-Sen, yedinci sanat sinemanın gelişimine katkı sunmuş ve yönetmen adayları için önemli bir zemin oluşturmuştu. Bu yıl Örgütlenme temasıyla yola çıkan yarışmanın jürisi, her biri alanında yetkin, birçok başarıya imza atmış kişilerden oluşuyor.

egitim-bir-sen

Tabutta Röveşata, Filler ve Çimenler, Cenneti Beklerken gibi önemli yapımların yönetmeni, Yunus Nadi Roman ödüllü Türk sinemasının özgün ismi, Derviş Zaim jüri başkanlığı koltuğunda oturacak.

Jüri üyeleri ise, uzun metrajlı ilk filmi olan Üç Yol ile büyük bir başarı elde eden Faysal Soysal; siyaset, sosyoloji, sinema alanlarında yazdığı yazılarla kültür dünyamıza katkıda bulunan, entelektüel birikimiyle herkesin takdirini kazanan gazeteci-yazar Yusuf Kaplan; Sinemanın Hakikati ve Hakikatin Sineması kitaplarının yazarı, sinemanın diğer sanatlarla ilişkisini kendine has üslubuyla yorumlayan, bu alanda konferanslar veren Enver Gülşen; Türk tiyatrosuna ömrünü veren, birçok sinema ve dizide oynayan sanatçı Ulvi Alacakaptan ve Kısa Film Festivali adlı programın sunucusu Ömer Sami Sevimli’den oluşuyor.

Hak ve özgürlük mücadelesinin yanında, sosyal sorumluluk projeleri, akademik ve kültürel sendikacılığı mezceden Eğitim-Bir-Sen’in bu kısa film yarışmasının son başvuru tarihi 15 Ocak 2016.

Yarışmada, en iyi filme 15 bin, toplamda ise 35 bin TL ödül verilecek.

————————————————————————–

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up