Eğitim-Bir-Sen 4. Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Kısa Film Yarışması Türkiye
Eğitim-Bir-Sen 4. Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı
Eğitim-Bir-Sen kısa film yarışmasının bu yıl dördüncüsünü düzenliyor. Sendika, incelemeye açtığı konular ile dikkat çekiyor. Önceki yıllarda “Öğretmen” ve “Örgütlenme” ve “Vefa” temalarının seçildiği yarışmanın bu yılki teması “Eğitim” olarak belirlendi.

Jüri başkanlığını Semih Kaplanoğlu’nun yapacağı yarışmanın bu yılki teması “Eğitim”.  Eğitimin önemine dikkat çekmek, eğitim süreçlerinde yaşananları, eğitimin önemli ve özel taraflarına odaklanacak hikâyeleri ortaya çıkararak sinemanın etkileyici gücüyle buluşturmak; bu konuda toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla tertip edilen yarışmada filmler, olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilecek.

1 Ekim 2017 tarihinde başlayan ve kurmaca dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmaya son başvuru tarihi 14 Ocak 2018.

Yarışmanın birincisi 15 bin TL, ikincisi 10 bin TL, üçüncüsü 7 bin TL ile ödüllendirilecek. Bununla birlikte Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 5 bin TL, Erol Battal Teşvik Ödülü için ise 3 bin TL verilecek.

Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, Eğitim-Bir-Sen’in  kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek programda ödüllerini alacak.

Yarışmayla ilgili tüm detaylara www.egitimbirsenkisafilm.org adresinden ulaşılabilir.

 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up