Eğitim-Bir-Sen 3. Kısa Film Yarışması Başvuruları Başladı

Etkinlikler Manşet

Eğitim-Bir-Sen, 2014 ve 2015 yıllarında düzenlediği kısa film yarışmasının bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Sendika, incelemeye açtığı konular ile dikkat çekiyor. Önceki yıllarda “Öğretmen” ve “Örgütlenme” temalarının seçildiği yarışmanın bu yılki teması “Vefa” olarak belirlendi.

Üçüncü yılında seçtiği bu konu ile Eğitim-Bir-Sen, vefa duygusunun toplum ve bireyde yerinin, öneminin ve değerinin sinemanın anlatım gücüyle yeniden izah edilmesini, farkındalık oluşturulmasını amaçlıyor. Yarışmada filmler, olay yahut kişiden yola çıkarak çekilebilecek.

Kurmaca dalında en fazla 20 dakikalık filmlerin değerlendirileceği yarışmanın başvuruları 15 Eylül 2016 tarihinde başladı. Başvurular 9 Ocak 2017 tarihinde son bulacak. Yarışmaya başvurular posta yoluyla yahut elden  Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi’ne yapılabilecek.

Yarışmada ödüller ise şu şekilde:

Yarışma birincisine 15 bin TL, ikincisine 10 bin TL, üçüncüsüne 7 bin TL ödül verilirken ayrıca Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 5 bin TL, Erol Battal Teşvik Ödülü için ise 3 bin TL verilecek.

Yarışmada dereceye giren filmlerin sahipleri, 11 Şubat 2017 tarihinde Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş yıldönümü etkinlikleri ve ‘Vefa’ programında ödüllerini alacak.

Yarışmayla ilgili tüm detaylara www.egitimbirsenkisafilm.org adresinden ulaşılabilir.

 

Vefa

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up