Bizimle İletişime Geçin

Hollywood

Edward Norton Sinema Salonu Zincirlerini Eleştirdi

Hollywood’un ustaları Netflix’i savunuyor.

Yayınlandı

tarihinde

Bu yıl Motherless Brooklyn ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Edward Norton, sinema deneyimini Netflix’in değil sinema salonu zincirlerinin yok ettiğini ifade etti.

2000 yılında çektiği Keeping the Faith filmi ile yönetmenliğe adım atan başarılı oyuncu Edward Norton, 19 yıl aradan sonra Motherless Brooklyn ile yönetmenliğe geri döndü. Yazıp, yönetip aynı zamanda da başrolünde yer aldığı film Jonathan Lethem’in aynı adlı romanından uyarlandı. Dünya prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan film, Tourette sendromundan muzdarip özel dedektif Lionel Essrog’un, cinayete kurban giden akıl hocası ve tek dostu Frank Minna’nın katilini bulmaya çalışmasını konu alıyor.

Norton, filmin tanıtım sürecinde The Daily Beast’e verdiği röportajda, geçtiğimiz günlerde Martin Scorsese’nin sinema salonları hakkında yaptığı yorumlara ek açıklamalar yaptı. Bildiğimiz üzere Martin Scorsese Netflix işbirliği ile çektiği The Irishman filminin ödül sezonunda yer alması için sinema salonlarında gösterileceğini açıklamıştı. Bunlara ek olarak sinema salonu işletmecilerine, sinema deneyiminin Marvel filmlerinden ibaret olmadığının da hatırlatılması gerektiğini söylemiş ve bu konuda iki tarafı da ağır eleştirmişti.

Edward Norton ise konuyla ilgili olarak: “Sinema deneyimini sinema salonu zincirleri yok ediyor. Nokta, bu kadar. Başkası değil. Tanıdığım birçok sinemacı ve görüntü yönetmeni bu konuyu araştırmaya başladı ve Amerika’daki sinema salonlarının yüzde 60’ından fazlasının projeksiyon cihazlarını olması gerekenin yarısı parlaklıkta çalıştırdıklarını söylüyorlar. Berbat bir ses ve sönük bir görüntü sunuyorlar ve kimse bu duruma laf etmiyor.  Eğer sinema salonları  filmleri sunmaları gereken şekilde sunsalardı insanlar ‘Vay canına, bu harikaymış, evde böylesini göremem’ derlerdi.” ifadelerini dile getirdi.

Motherless Brooklyn’in gösterileceği bir sinema salonunu test etmek için o salonda Captain Marvel’ı izlemeye gittiğini söyleyen Norton, bu salonda Captain Marvel’in gösterilmesi gereken parlaklığın yarısından bile az parlaklıkta gösterildiğini söylüyor. Norton’a göre bu durumun tek çözümü sinemaseverlerin daha bilinçli hâle gelip filmlerin sönük gösterildiği sinema salonlarında paralarının iade edilmesini istemeye başlaması.

Edward Norton ve Martin Scorsese’nin eleştirileri farklı noktalardan gözetilecek olursa da, iki taraf da sinema salonu zincirlerinin tutumlarına karşı durmak konusunda kararlarını net bir şekilde ifade ediyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günün Haberi

Steve Carell ve John Krasinski “If” Filmi İçin Bir Araya Geliyor

Film, John Krasinski tarafından yazılıp yönetilecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

John Krasinski tarafından yazılıp yönetilecek “If” filminin oyuncu kadrosuna, ismin uzun yıllar boyunca The Office dizsinde birlikte çalıştığı “Steve Carell” dahil oldu.

The Office’in başrol oyuncuları Steve Carell ve John Krasinski, Paramount’un yeni aile filmi “If” için yeniden bir araya gelecek. Krasinski tarafından yazılacak ve yönetilecek filmin başrolünde Krasinski ile Ryan Reynolds yer alacak. Carell‘in dahil olduğu If filminin geri kalan oyuncu kadrosunda ise An Officer and a Gentleman ve Roots yapımlarıyla dikkat çeken Louis Gossett Jr., Oscar’lı Minari filmiyle çıkış yapan Alan Kim ve The Walking Dead oyuncusu Cailey Fleming, Fleabag yıldızı Phoebe WallerBridge ve Fiona Shaw gibi isimler bulunuyor.

Prodüksiyonunun henüz ne zaman başlayacağı belli olmayan If, Krasinski‘nin orijinal fikrine dayanıyor. Film, bir çocuğun hayal gücünü yeniden keşfetme yolculuğunu konu alıyor. Filmin Şükran Günü tatilinden hemen önce, 17 Kasım 2023‘te vizyona girmesi planlanıyor.

Krasinski, ortakları Allyson Seeger ve Andrew Form ile birlikte şirketi Sunday Night aracılığıyla, Reynolds ise şirketi Maximum Effort aracılığıyla If‘in yapımcılığını üstlenecek. Filmin baş yapımcılığı ise George Dewey tarafından yürütülecek.

Variety

Okumaya Devam Et

Hollywood

Mark Wahlberg ve Mel Gibson’lı “Father Stu” Filminin Haklarını Sony Aldı

Film, boksörlüğü bırakıp rahip olan bir adamın etrafında şekilleniyor.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Rosalind Ross tarafından yazıp yönetilen “Father Stu” filminin haklarını Sony Pictures satın aldı.

Sony Pictures, Mark Wahlberg ve Mel Gibson‘ın başrollerini paylaştığı gerçek bir hikayeden uyarlanan “Father Stu” filminin haklarını satın aldı. ABD’de 15 Nisan 2022‘ye vizyon planı yapan inanç temelli film, Rosalind Ross tarafından yazılıp yönetildi.

Bir boksörün mesleğini bırakıp rahip olmaya karar vermesini konu alan filmde Wahlberg ve Gibson‘a Jacki Weaver ve Teresa Ruiz gibi isimler eşlik ediyor. Filmin yapımcıları arasında Wahlberg, Stephen Levinson ve Jordon Foss bulunuyor. Filmin yönetici yapımcılığını ise Miky Lee, Colleen Camp, Patrick Peach ve Tony Grazia üstleniyor.

Variety

Okumaya Devam Et

Hollywood

Bradley Cooper Yeni Filmi “Maestro” İçin Mayıs’ta Sete Giriyor

Film Netflix’te ekranlara gelecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Bradley Cooper

Bradley Cooper’ın hem yönetmen koltuğuna oturduğu, hem senaryosunu kaleme aldığı, hem de başrolünü üstlendiği “Maestro” filminin çekimleri mayıs ayında başlıyor.

Usta oyuncu Bradley Cooper yeni film projesi için kolları sıvadı. İsim, hem oynayıp hem de yönetmenliğini üstleneceği “Maestro” filmi hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Mahershala Ali ile yaptığı röportajında konuşan Cooper, filmin senaryosunu da kaleme aldığını belirtti. Mayıs ayında sete gireceklerini söyleyen Cooper, filmde Broadway bestecisi Leonard Bernstein olarak da seyirci karşısına çıkacak.

Cooper‘ın gişe rekorları kıran ilk filmi “A Star Is Born”den sonraki ilk uzun metraj filmi olacak Maestro, Netflix‘te ekranlara gelecek. 2023‘e gösterim planı yapan filmde yıldız isme Carey Mulligan eşlik edecek. Mulligan ise daha önce Oscar’lı yapımlardan Promising Young Woman ile The Great Gatsby ve Drive filmlerinde rol almıştı.

Variety

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler