Dursun Çavuş’un Galası Yapıldı

Türkiye

dursun-cavus 

Dursun Çavuş filmi”nin galası 11 Mart Salı akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapıldı. Galaya birçok ünlü isim katıldı.

Geceye katılanları kapıda karşılayan yapımcı Ali Avcı ve Evrensel Medya Grubu davetlilerle yakından ilgilendiler. Geceye katılanlar arasında Yeşilçamdan Nuri Alço,Teoman Ayık, Meriç Erkan, ünlü işadamı H. Kaya Aşçı, Dursun Çavuş filmi oyuncuları tam kadro, modacılar, Yeşilçamın ünlü oyuncusu Yavuz Karakaş, Mustafa Uzunyılmaz, Erdal Tuşunel, Kamil Koç ve oyuncuların yanı sıra birçok tanınmış isim ve Adıyamanlılar galaya katılanlar arasındaydı.

Gala gösterimi öncesinde bir konuşma yapan Yapımcı Ali Avcı, “Çok güzel bir film yaptık, inşallah beğenirsiniz. Zor şartlar altında ve maddi zorluklar içinde yaptığımız bir film oldu. Malum seçim arefesinde vizyonumuz da gecikti ama güzel oldu. Yazın ortasında Adıyamanımızda çektiğimiz film nedeniyle sıcaktan biraz zorlandık ama güzel oldu. Bu filmin 2. galasını da Samsun günleriyle beraber Feshane’de gerçekleştireceğiz. Sizi Feshane’ye de bekiyoruz.” dedi.  Ali Avcı’nın konuşmasının ardından başrol oyuncusu Turan Özdemir de bir konuşma yaparak, “Ben Adıyaman’da böyle bir filmde oynamaktan ve Adıyamanlıları daha yakından tanımaktan büyük onur duyuyorum. Bugün bir çocuğumuz rahmetli olmuştur,  onun için Allahtan rahmet diliyorum, ailesine başsağlığı diliyorum ve hepinizi Berkin Elvan için bir dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.” dedi ve ardından film gösterimi başladı.

Gerçek hikâyeden yola çıkılarak hazırlanan filmin konusu söyle: 1970’li yıllarda Adıyaman’da yaşayan Dursun Çavuş postacılık yaparak geçimini sağlayan sade bir vatandaştır. Oğlu Abuzer’in belediye başkanı Reşat ağanın kızına aşık olması ile işler karışır, ağayla ters düşen Dursun Çavuş, karısı Server ve arkadaşlarının gazına gelip emekliliği ister ve belediye başkanlığına adaylığını koyar. Seçim kampanyaları boyunca Dursun Çavuş’un yanından ayrılmayan binlerce Adıyaman’lı Dursun Çavuş’un başkan olacağına kesin gözle bakarlar. Ama Dursun Çavuş bir seçim oyununa gelmiştir. Ve sandıktan 3 oyla ayrılır.

Dursun Çavuş Ekibi Feshane’de Buluşacak

Adıyaman ve Samsun kardeş şehir olarak Feshane’de de buluşacak. Dursun Çavuş sinema filminin 2. galası Feshane’de Samsun Günleri’nde 13 Mart perşembe akşamı tüm oyuncuların ile galası yapılacak. Samsun Günleri 13 – 16 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek konserler, animasyonlar ile Samsun yöresinin yemekleri, etkinlikleri, Adıyaman yemekleri, etkinlikleri canlı yayınlarda halka yansıtılacak.

Fragmanı İzlemek için Tıklayın!

Film Hakkında Geniş Bilgi için Tıklayın!

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up