‘Dünyanın En Güzel Kokusu’ndan Fotoğraflar Geldi!

Genel Türkiye

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği Dünyanın En Güzel Kokusu; arkadaşlıkla başlayıp, çocuk özlemiyle aşkın bambaşka bir haline dönüşen bir modern zaman masalı.

Arkadaşlık aşka dönüşür mü? İki yakın arkadaş bir gün birbirlerine aşık olabilir mi? Aşk bu kadar yakınınızdayken görünmez olabilir mi? Bütün bu soruların cevabını, kendi hikayesi içinde veren film arka planında, günümüz ilişkilerine eleştirel, mizahi ve dramatik bir bakış sunuyor.

dünyanın en güzel kokusu

Aşkın, evliliğin tükendiğinde, yeni bir ilişki şekli bulunması gerektiğine inanan, ilişkiye doymuş şarkı sözü yazarı bir adam, Hakan (Rıza Kocaoğlu) ve o adamın en iyi arkadaşı, zor zamanlarında hep yanında olan bir kadın, Derya (Tuba Ünsal)

Karşılarına kim gelse sığ kalır, ilişki yaşamak ve evlilik onları zorlar. Öte yandan her ikisi de giderek büyüyen bir çocuk özlemi duymaktadır. Ve bir gün Hakan, Derya’ya evlenip çocuk yapmayı teklif eder.

dünyanın en güzel kokusu 2

Her şey gelenek ve göreneklere uygun olacak, çocuk doğduktan sonra ise bugünün ilişkilerine inanmayan bu iki insan ayrılacaktır. Derya’yı zorlar bu teklif, önce kabul etmez; ancak bir gün ne olduysa gelip bu teklifi kabul ettiğini söyler.

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği Dünyanın En Güzel Kokusu‘nda Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu’nun yanı sıra; Burak Altay, Esra Ruşan, Nezih Tuncay, Feriha Eyüpoğlu, Açelya Akkoyun gibi ünlü isimler yer alıyor.

dünyanın en güzel kokusu 4

Filmin çekimleri, İstanbul ve Amsterdam’da yapıldı. Post prodüksiyonu çekimleriyle eş zamanlı yürütülen film, değişik hava koşullarının kullanılabilmesi amacıyla Nisan, Haziran ve Kasım aylarında gerçekleştirildi.

Dünyanın En Güzel Kokusu 12 Şubat 2016’da vizyona girecek.

dünyanın en güzel kokusu 3

—————————————————————

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up