Dünyanın En Güzel Kokusu Yakında Sinemalarda

Yakında

Aşktan neredeyse umudunu kesmiş, eğlenceli bir çapkın, ama bir o kadar da romantik, çocuk özlemiyle yanıp tutuşan bir şarkı sözü yazarı… Başarılı oyuncu Rıza Kocaoğlu yeni filmi Dünyanın En Güzel Kokusu’nda; ilişkilerden köşe bucak kaçarken, en yakın arkadaşı Derya’nın (Tuba Ünsal) aşkına düşen Hakan karakteriyle sinemaya dönüyor! 

Sinema, televizyon ve tiyatronun en başarılı oyuncularından Rıza Kocaoğlu, 12 Şubat’ta vizyona girmeye hazırlanan Dünyanın En Güzel Kokusu’nda; üniversitede yaşadığı kalp kırıklığının arkasından dünyası tersine dönen, ilişkiye doymuş, çapkın ama bir o kadar da romantik, içten içe yoğun bir çocuk özlemi yaşayan şarkı sözü yazarı Hakan karakterini canlandırıyor. Aşkın, flörtün, evliliğin tükendiğinde, yeni bir ilişki şekli bulunması gerektiğine inanan, Hakan; en yakın arkadaşı Derya’ya ise (Tuba Ünsal) arkadaşlığın ötesinde ama adı aşk da olmayan çok büyük bir sevgiyle bağlıdır.

Dünyanın en büyük medya prodüksiyon şirketi Endemol Shine Türkiye’nin, Böcek Film ile birlikte ilk ortak yapımcılığını üstlendiği Dünyanın En Güzel Kokusu; bu ikilinin arkadaşlıkla başlayıp, çocuk özlemiyle aşkın bambaşka bir haline dönüşen bir modern zaman masalını beyazperdeye taşıyor.

Uğur Yağcıoğlu’nun yazıp yönettiği, başrollerini Tuba Ünsal ve Rıza Kocaoğlu paylaştığı Dünyanın En Güzel Kokusu’nda aynı zamanda; Burak Altay, Esra Ruşan, Nezih Tuncay, Feriha Eyüpoğlu, Açelya Akkoyun gibi güçlü oyuncular rol alıyor. Çok ses getirecek müziklerine başarılı müzisyen Mert Tünay’ın imza attığı filmin süpervizörlüğünü ise; Vizontele, G.O.R.A, Sınav, Yahşi Batı, Aşk Tesadüfleri Sever, 8 Saniye gibi çok sevilen ve çok izlenen filmlerin yönetmeni Ömer Faruk Sorak üstleniyor.

Filmin konusu ise şöyle: Aşkın, flörtün, evliliğin tükendiğinde, yeni bir ilişki şekli bulunması gerektiğine inanan, ilişkiye doymuş şarkı sözü yazarı bir adam, Hakan (Rıza Kocaoğlu) ve o adamın en iyi arkadaşı, zor zamanlarında hep yanında olan bir kadın, Derya (Tuba Ünsal)… Karşılarına kim gelse sığ kalır, ilişki yaşamak ve evliliği düşünmek bile onları zorlar. Öte yandan her ikisi de giderek büyüyen bir çocuk özlemi duymaktadır. Ve bir gün Hakan, ikisinin evlenip bir çocuk yapmalarını teklif eder. Her şey gelenek ve göreneklere uygun olacak, çocuk doğduktan sonra ise bugünün ilişkilerine inanmayan bu iki insan ayrılacak, özlem duydukları tek varlık olan çocuklarını, ayrı yaşayan anne baba gibi büyüteceklerdir. Derya’yı zorlar bu teklif, önce kabul etmez; ancak bir gün ne olduysa gelip bu teklifi kabul ettiğini söyler.

brad-pitt-banner

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up