Dünyaca Ünlü İranlı Yönetmen İslam Alemine Çağrıda Bulundu

Dünya

Çekimleri yakın zamanda biten, Hz. Muhammed’in (sav) hayatının anlatıldığı dev bütçeli Muhammed filminin tanıtım toplantısında konuşan yönetmen Mecid Mecidi, İslam dünyasına çağrıda bulundu.

mecid-mecidi (2)

Usta yönetmen Mecidi, günümüzün en etkili alanı olarak sinemayı gördüğünü ifade etti. Müslümanların birlikte çalışması gerekliliğine vurgu yapan yönetmenin o açıklaması:

“İslam adına şiddet uygulayanlar ve adam öldürenlere karşı da tepkimizi ve hassasiyetimiz göstermeliyiz. İslam düşmanlarının değerlerimize karşı saldırılar ve hakaretlerine karşı da duyarlı olmalıyız. Batının bu saldırgan ve hakaret içeren siyasetlerine kültür ve sanatla cevap vermeliyiz. Günümüzün en etkili alanı sinemadır. İslam dünyasına sesleniyorum. Gelin birlikte çalışalım. Bu alanda yatırım yapalım.”

Mecidi, Batı dünyasının Hazreti İsa ve Hazreti Musa hakkında bir çok film yaptığını hatırlatarak, “Budistler Buda hakkında yaklaşık 45 film çektiler. Biz Müslümanlar ise 40 yıl önce Mustafa Akkad’ın çektiği filmden başka Peygamberimizin hayatı hakkında bir film yapmadık. Müslümanlar, Peygamberlerine bundan çok daha fazla vefalı olmalıdırlar” dedi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

1 Yorum

  1. mecidi bey’e asistan olmak için başvurabileceğimiz bir yer var mı?

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up