Dünyaca Ünlü Festivaller İstanbul’da

Etkinlikler

Dünyanın önemli sinema etkinliklerinden olan Rotterdam ve Berlin Film Festivalleri program yetkilileri, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin (Se-Yap) yürüttüğü Festivaller İstanbul’da 2015 projesi kapsamında 27 Ekim – 4 Kasım tarihlerinde İstanbul’da olacak.

sinema yapımcıları

Projeye başvuruda bulunan filmler için bir ön eleme yapılacak. Bu etkinlik kapsamında ayrıca filmlerini sunan yönetmen ve yapımcılar ile sektör temsilcileri, festival yetkisiyle bir araya gelme fırsatı bulacak. Başvuruda bulunan filmlerden herhangi bir festival başvuru ücreti alınmayacak. Rotterdam Film Festivali 2016 yılında 27 Ocak – 7 Şubat 2016 tarihleri arasında, Berlin Film Festivali ise 11-21 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye sinemasının önemli uluslararası festivallerde ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen Festivaller İstanbul’da projesi kapsamında geçtiğimiz sene, Emin Alper’in Abluka filmi Venedik Film Festivali’nde ana yarışmaya, Senem Tüzen’in Ana Yurdu filmi Venedik Film Festivali Eleştirmenler Haftası’na, Emine Emel Balcı’nın Nefesim Kesilene Kadar filmi ile Faruk Hacıhafızoğlu’nun Kar Korsanları isimli filmleri de Berlin Film Festivali’ne seçilmişti.

İlgili Haberler

————————————————-

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up