Dünya Animasyoncuları 7. Kez İstanbul’da!

Türkiye

İstanbul Animasyon Festivali, 7. yılında da renkli bir programla seyircinin karşısına çıkacak.

22-27 Kasım tarihlerinde Pera Müzesi’nde düzenlenecek festival, Kamil Polak, Quay Kardeşler, Juan Pablo Zaramella ve Mati Kutt gibi animasyon dünyasının ‘ağır’ misafirlerini ağırlıyor. Festivale Türkiye’den 28 kısa film katılacak.

İstanbul Animasyon Festivali’nin 7.si, 22-27 Kasım tarihlerinde Pera Müzesi’nde düzenlenecek. Her sene olduğu gibi, son iki senenin en iyi animasyon filmlerini programına dahil eden İstanbul Animasyon Festivali, seyirciye animasyon dolu bir hafta yaşatacak. Dünyanın birçok festivaline katılmış ve ödül almış filmler, İstanbul Animasyon Festivali’nde görülebilecek. Festivalin en ‘ağır’ misafirlerinden biri ünlü yönetmen Kamil Polak’ın son filmi, aynı zamanda Annecy Animasyon Festivali’nde en iyi animasyon ödülünü alan ‘The Lost Town of Switez’. BAFA ödüllerinde ve Cannes Film Festivali’nde boy göstermiş stop motion ikilisi Quay Kardeşler’in son filmi ‘Maska’ da festivalin önemli filmleri arasında. Arjantinli ünlü yönetmen Juan Pablo Zaramella ise iki filmiyle festivalde yerini aldı. Dünya prömiyerini Berlinale’de yapan ‘Heavy Heads’ ve yine festivallerin gözdesi ‘Paths of Hate’ yarışma dahilinde gösterilecek 214 filmden sadece birkaçı.

UZUN METRAJLAR DA FESTİVALDE

Kore animelerinin son örneklerinden ‘Green Days: Dinosaur and I’, festivalin gözde filmlerinden biri olacak. Jez Jerzy’nin çizgi romanından uyarlama ‘George The Hedgehog’ da festival programında Polonya sinemasının ağırlığını artırıyor. Stop motion konusunda en ünlü stüdyolardan Nuku Film’den Mati Kutt’un son filmi ‘Sky Song’ festivalde gösterilecek filmlerden bir diğeri. Yarışmaya Türkiye’den katılan 28 film, en iyi Türk kısa animasyon filmi olmak için yarışacak. Aynı zamanda Türkiye’deki genç yetenekleri keşfetmek isteyenler için de kaçırılmaz bir fırsat olacak. Festival dahilinde gösterilecek uzun metraj filmlerin biletleri 10, indirimli ve kısa metraj gösterimlerin biletleri ise 5 TL’den Pera Müzesi’nde satışa sunulacak. Atölye çalışmalarına katılım ise ücretsiz.

Zaman


Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up