Downton Abbey’ye Devam Filmi Geliyor

Avrupa Sineması
Downton Abbey’in devamı için hazırlıklar başladı.

Ödüllü İngiliz dizisi Downton Abbey’nin 2019 yılı içerisinde çekilen filmi yurt dışındaki sinemalara konuk olmuştu. Hem gişede başarı yakalayan hem de eleştirmenlerin beğenisini toplayan Downton Abbey filminin devamının çekilme ihtimali, yüksel bir olasılık olarak yerini alıyordu. Şimdi ise devam filmi için Carnival Films ile anlaşma imzalandı.

Carnival Films’in başında bulunan Gareth Neame, proje hakkında şu sözleri sarf etti: “Bir takım görüşmeler yapıyoruz. Nasıl bir hikaye olacağı ve ne zaman bunu hayata geçireceğimiz üzerinde çalışıyoruz. Ama ilk filmde olanın aynısı olacak: Herkesi yeniden bir araya getirmeye çalışıyoruz. Ve bu oldukça zorlayıcı.” Yeni filmin senaryosu için, dizinin yaratıcı ismi Julian Fellowes geri dönecek. 

Downton Abbey dizisi, 2010 yılında yayın hayatına başlamış ve beş yıl sürmüştü. 15 Primetime Emmy ödülünün sahibi olan ve tam 69 kez Emmy adaylığı alan dizi, Kraliçe Elizabeth’in en sevdiği dizi olarak biliniyordu.

Konusu 1925’de  İngiliz soylusu bir evin içindeki hizmetkarlar ve ev sahipleri arasındaki ilişikiyi temel alıyordu.

Geçtiğimiz Eylül ayında vizyona giren dönem filminin zengin oyuncu kadrosunda; Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Maggie Smith, Imelda Staunton, Geraldine James, David Haig, Tuppence Middleton, Penelope Wilton gibi isimler yer alıyordu.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up