Doug Liman, Uzayda Çekilecek İlk Filmin Yönetmenliğini Üstlenecek

Günün Haberi Hollywood
Tom Cruise ve Elon Musk iş birliği ile uzayda çekilecek ilk filmin yönetmenliğini Doug Liman üstlenecek.

Geçtiğimiz ay Deadline sitesi, Tom Cruise‘un SpaceX’in sahibi Elon Musk ile birlikte, uzayda çekecekleri filmle ilgili NASA ile görüştüğünü bildirmişti. NASA idarecilerinden Jim Bridentsine‘ın attığı tweet ise bu haberi doğrulamıştı.

Deadline’ın yeni haberine göre Uluslararası Uzay İstasyonu’nda çekilmesi planlanan filmin yönetmenliğini daha önce Tom Cruise ile birlikte çalışan Doug Liman üstlenecek. Edge Of Tomorrow ile bilim kurgu dünyasının tanınan isimlerinden biri haline gelen Doug Liman, filmin senaryosunu Tom Cruise ile birlikte kaleme alacak.

Uzayda çekilecek film için akıllara ilk olarak James Cameron gelmiş olsa da, Cruise‘un seçimi daha önce birlikte çalıştığı Doug Liman yana olmuş. Henüz fikir aşamasında olan projenin hazırlık sürecinin koşullar gereği oldukça uzun süreceği de belirtiliyor.

Kaynak: Deadline

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up