‘Dört sıvı: Kan’ın çekimleri başladı

Manşet Türkiye

Yönetmenliğini Sidar Serdar Karakaş’ın yaptığı, senaryosunu İbrahim Emin Ege ve Sidar Serdar Karakaş’ın yazdığı ‘Dört sıvı: Kan’ adlı uzun metrajlı filmin çekimleri Antalya’da başladı.

Antalya’da Sidar Serdar Karakaş ve İbrahim Emin Ege’nin senaryosunu birlikte yazdığı ‘Dört sıvı:Kan’ adlı filmin çekimlerine başlandı. Filmin yönetmeni Sidar Serdar Karakaş, sinemada çok az denenmiş bir tarzı kullandıklarını belirterek, “Filmin derdi mümkün olduğunca gerçeğe ulaşmak. Bu yüzden profesyonel ama tanınmamış oyuncularla çalışıyoruz. Çekimler stüdyoda değil de, Antalya’nın sokaklarında, barlarında, plajlarında, dış etkenleri kaldırmadan gerçekleşiyor” dedi.

Çekimleri Ağustos ayının ilk haftasında tamamlamayı planladıklarını ifade eden Karakaş,
“Çok uyumlu bir ekibimiz var. Çekimlerimizi yürüttüğümüz mekanlarda halkın büyük ilgisini görüyoruz. Zaten Antalya böyle sanatsal çalışmalara alışkın ve her zaman destek veren bir kent. Dolayısıyla bu durum da işimizi kolaylaştırıyor” dedi.

Filmin senarist ve oyuncusu İbrahim Emin Ege ise film ile ilgili “Kadın sorununa farklı bir düzlemde yaklaşıp, bu şekilde yazmaya özen gösterdik. Yaklaşık iki yıldır emek verdiğimiz senaryo artık beyaz perdeye çok yakın. İnanıyorum ki, çekimler bütün yorgunluğumuzu alacak bir performansla tamamlanacaktır” şeklinde konuştu.

Sabah

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up