Donuk Kule Yükseliyor

Türkiye

Türkiye’de daha önce denenmemiş distopik – animasyon türüne el atan yönetmen Seyid Çolak, Donuk Kule filmine başladı. Film, küçük bir kızın gülmenin yasak olduğu bir kuledeki  yaşamına odaklanıyor.

donuk kule

Çektiği kısa filmlerle yurt içi ve yurt dışında önemli ödüller alan yönetmen Seyid Çolak filmin afişini ve görsellerini paylaştı. Geçmişte yaşanmış ya da gelecekte yaşanması muhtemel bir hikâyenin uyarlaması olan filmin kahramanı ise küçük bir kız. Annesiyle birlikte gülmenin yasak olduğu bir kulede yaşayan Adeh’in mücadelesini anlatan Donuk Kule farklı karakterlerin onun hayatını nasıl etkilediğini gösteriyor. Ayrıca geçmişte yaşanmış farklı hikayeler de bu kulede tekrar hayat buluyor.

Filmin çizimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü’nde halen öğrenimlerine devam eden Erim Çakır, Emre Yaratıkol ve Serhat Beller gerçekleştirecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up