Dokufest’te Ödüller Sahiplerini Buldu

Festivaller

Dokufest

Kosova’nın Prizren şehrinde, bu yıl 12’ncisi düzenlenen ‘Uluslararası Kısa Film ve Belgesel Festivali Dokufest’, ödül töreni ile sona erdi.

17- 25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalde 250 kısa film ve belgesel, yaklaşık 9 bin 500 izleyici tarafından seyredildi.

Dokufest LogoPrizren’in açık hava sinema bahçesinde gerçekleştirilen ödül gecesinde, İsveçli yönetmen Mia Engberg’in “Belleville Baby” (Belleville Bebek) filmi En İyi Uzun Metrajlı Film dalında ödül alırken, İspanyol yönetmen Sergio Oksam’ın “A story for the Modlins” (Modlinsler için bir hikaye) En İyi Kısa Metrajlı Film dalında ödül aldı. Gecede, Sırbistan’dan İvana Todoreviç’in yönettiği ve bir transeksüelin gerçek yaşamının anlatıldığı “When i was a boy ı was a girl” (Ben küçükken kız çocuğuydum) En İyi Balkan Film Ödülü’ne sahip oldu.

Türkiye ve Almanya ortak yapımı “Asort of love” (Bir çeşit aşk) filmine ise Balkan kategorisi dalında özel ödüle layık görüldü. Finlandiya asıllı yönetmen Muhammed el Aboudi’nin “Dance of outlaws” (Yasa dışı olanların dansı) filmi de İnsan Hakları Belgeseli dalında ödül aldı. Gecede; Çevre Ödülü, Uluslararası Kısa Filmler ve Gençlik Ödülü dalında ödüller dağıtıldı.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up