Doğu Ekspresinde Cinayet’e Devam Filmi Geliyor

Hollywood Yakında
Doğu Ekspresinde Cinayet’e Devam Filmi Geliyor
Keneth Branagh’ın başrolünde olup aynı zamanda yönettiği Doğu Ekspresinde Cinayet’e devam filmi geliyor. 20th Century Fox, Doğu Ekspresinde Cinayet’in, on günde 150 milyon dolar hasılat elde etmesinin ardından devam filmi için düğmeye bastı.

Filmin sonunda zaten işaret edilmişti, yani devam halkası Agatha Christie‘nin 1937 yılında yayımlanan Nil’de Ölüm kitabı da yeniden beyaz perdeye uyarlanacak.

Dedektif Hercule Poirot’un (Puaro) yine maceralarına devam edecek. THR‘nin haberine göre, devam filminin yönetmeni de başrol oyuncusu da Kenneth Branagh olacak. Filmin senaryosunu ise Doğu Ekspresinde Cinayet‘in de senaryosunu kaleme alan Michael Green yazacak.

AGATHA CHRISTIE SİNEMATİK EVRENİ

Associated Press’e konuşan Branagh, Agatha Christie sinematik evreni tasarlamak istediklerini söyledi, şunları ekledi:

“Olasılıkların mevcut olduğunu düşünüyorum, öyle değil mi? Toplamda 66 kitap, kısa hikayeler ve oyunlar var, Christie de kitaplarındaki insanları sık sık bir araya getiriyordu, onun da hoşuna giden bir şeydi. Gerçekten olasılıkların bulunduğu, tıpkı Dickens’ın yarattığı gibi, onun da yarattığı koca bir dünya varmış gibi hissediyorsunuz. Onun dünyasında yaşayan belli türde karakterlerin olduğu bir dünya.” Branagh böyle bir fikri Fox’a sunmamış olsa da ekliyor: “Bahse girerim onlar da bunu düşünüyordur.”

Nil’de Ölüm’ün 8 Kasım 2019‘da gösterime gireceğini de hatırlatalım.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up