Bizimle İletişime Geçin

Uncategorized @tr

Doğal Kahramanlar Bir Başka!

Sizin hiç doğal kahramanınız oldu mu? Eğer bu filmi izlemediyseniz yoksa da var olacaktır.

Yayınlandı

tarihinde

busra-bayram

Sizin hiç doğal kahramanınız oldu mu? Yoksa da bu filmi izlediğinizde var olacaktır. 31 Mayıs Cuma günü vizyona girecek olan “Doğal Kahramanlar” filmi, altyazılı ve 3D seçenekleriyle sizi alıp başka diyarlara götürecek. Başka diyarlar dediysem, öyle çok uzağa gitmeyeceksiniz. Yalnızca doğaya çıkacaksınız. 6 senaristi olan filmin orijinal fikri William Joyce’den çıkmış, ki çok da iyi olmuş.

Animasyon filmlerde bir klasik olmaya aday olan film Mary Katherine’nin annesinin ölüp, kendilerinden ayrı yaşayan babasının yanına taşınmasıyla başlıyor. Baba kız arasında geçen yılların vermiş olduğu iletişim kopukluğu olabildiğince güzel anlatılmış. Dağın ortasında bir evde yaşayan baba doğal ve ufak tefek yaratıkların varlığına inanarak tüm hayatını onları ispatlamaya adamıştır. Öyle ki, ailesinden kopmayı bile göze almıştır. Ormanın bir çok yerine kameralar ve özel ses sistemleri takarak bu ufak yaratıkları izlemeye alır.

21260_149460281899685_1413620522_n

Filmde bir çok duygu çok güzel bir sınırla anlatılmış. Ufak tefek gördüğümüz çiçeklerin birer yaratık olduğu, hepsinin duyguları ve düşünceleri olan insan gibi tasvir edilmesi; sizi farklı dünyalara alıp götürüyor. Ormanın muhteşem dünyasını alt üst etmeye çalışan böcekvari ilginç varlıkların arasındaki iyi-kötü çatışmasının yanı sıra; muhteşem bir aşkın uzaktan uzağa da yaşanabileceğine şahit oluyorsunuz. 3d kalitesinden falan bahsetmeye gerek yok sanırım. Özellikle savaş sahnelerini hiç sıkılmadan ve heyecanla seyrediyorsunuz. Ekrandan çıkan yüzler görmedik fakat yine de güzeldi.

Filmin sonunda ise ben şahsen şaşırdım. Fakat bu ilginç bir şaşırma eylemi. Yani üzüldüm desem değil, böyle olmalıydı desem hiç değil. Daha farklı düşünürken başka bir şeyle karşılaştım. Eğer animasyon sever bir insansanız, kaçırmamanız gereken ve hatta çoluk çocuk gidip rahatlıkla izleyebileceğiniz türden bir film. Ve emin olun film sonrası salondan mutlu ayrılacaksınız.

İyi seyirler dilerim.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festivaller

Selda Alkor ve Engin Ayça’ya 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nden Onur Ödülü

Festival, 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Selda Alkor

4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin Onur Ödülü, Selda Alkor ve Engin Ayça’ya layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda Reis Çelik, Biket İlhan, Süleyman Turan, Mevlüt Koçak, Gülsen Tuncer ve Necip Sarıcı‘ya takdim edilen festivalin geleneksel ödüllerinden olan “Dostluk Onur Ödülü” bu yıl oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya takdim edilecek.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’ün destekleriyle Balkon Film’in organize ettiği ve Türk Kızılay’ı çatısı altında 2-5 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nde ödüller, açılış töreninde sahiplerine teslim edilecek. Bu yıl Hacı Bektaş-ı Veli anısına düzenlenen festivalde “Dostluk Onur Ödülleri” oyuncu Selda Alkor ve yönetmen Engin Ayça’ya Türk sinemasına yaptıkları katkılardan dolayı verilecek.

“Festivalin Anadolu Dostluğunu Geliştiren İsimler Anısına Yapılması Çok Anlamlı”

1965 yılında Yeşilçam ile tanışan, “Senede Bir Gün”, “Buzlar Çözülmeden”, “İlk ve Son”, “Erikler Çiçek Açtı” gibi sinemanın klasikleri arasında yer alan pek çok filmde rol alan sinemanın “Çiçekçi Kız”ı usta oyuncu Selda Alkor, kişilerin yeniden dostluk duygularını öne çıkarmak amaçlı yapılan Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali’nden dostluk ödülü almanın çok gurur verici olduğunu ifade etti. Kaybolan değerlerden dostluğu halka filmler, şiirler ve müzikler vasıtasıyla ile buluşturmanın çok değerli olduğunun da altını çizen Alkor, festivalin her sene büyük şairlerin, düşünürlerin yıllar önce Anadolu dostluğunu geliştiren isimler anısına yapılmasının çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

“Dostluk Toparlayıcı Bir Unsur”

Festivalde “Dostluk Onur Ödülü” alacak bir diğer ise 1987’de ilk uzun metrajlı filmi “Bez Bebek” ile 1. Ankara Film Festivali’nde En İyi 2. Film ve En İyi Senaryo Ödüllerini alan usta yönetmen Engin Ayça. 1990’da “Soğuktu ve Yağmur Çiseliyordu” adlı ikinci filmiyle 28. Antalya Film Festivali’nde En İyi 3. Film seçilen usta yönetmen, son olarak 2007 yılında “Suna” filmini yönetti.

Dostluğun hepimiz için bir panzehir olduğunu, hayatı devam ettirmek için toparlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Engin Ayça ‘dostluğun’ işlendiği bir film festivalden onur ödülü almaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Beyoğlu Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi, Yunus Emre Enstitüsü gibi birçok kurum iş birliğiyle düzenlenen 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Film Festivali direktörlüğünü Faysal Soysal, Onursal Başkanlığını Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yapacak. 

Okumaya Devam Et

TV'de Sinema

Bu Akşam Televizyonda Hangi Filmler Var?

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

6 Kasım 2021 Cumartesi akşamı televizyon filmleri.

Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (Sherlock Holmes: A Game Of Shadows) – Beyaz TV Saat: 19.30

Serinin devam filminde Sherlock ve ortağı bu kez Londra dışındadırlar. Sherlock, bu kez suç dehası Profesör Moriarty’in peşindedir.

İntikam Yolu (Drive Angry) – Beyaz TV Saat: 21.45

Kızının sapkın bir tarikat tarafından vahşice öldürüldüğünü ve torununun yine aynı adamlar tarafından şeytana kurban edilmek üzere kaçırıldığını öğrenen Milton, cehennemden kaçarak intikam almak için dünya üzerine gelir.

Yaz Saati (Summer Hours) – TRT 2 Saat: 22.00

Olivier Assayas imzalı film, üç kardeşin, ölen annelerine ait ev ve sanat koleksiyonunun akıbeti konusunda düştükleri durumu konu ediniyor. “Summer Hours” (Yaz Saati), bu akşam 22.00’de TV’de ilk kez TRT 2’de.

Okumaya Devam Et

Uncategorized @tr

“Lightyear”dan Teaser Yayınlandı

Film, 17 Haziran 2022’de gösterime girecek.

Yayınlandı

tarihinde

tarafından

Pixar animasyonu “Lightyear” filminden teaser yayınlandı. Filmde Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Yönetmen koltuğuna Kayıp Balık Dory (Finding Dory) filminin ortak yönetmenlerinden Angus MacLane‘in oturduğu “Lightyear“dan teaser yayınlandı. Toy Story serisinde yer alan oyuncaklardan Buzz Lightyear’ın maceralarına odaklanan film, 17 Haziran 2022‘de gösterime girecek.

Işıkyılı, son model bir oyuncak olan Buzz-lightyear’ın hikayesini konu alan Pixar animasyonu Lightyear‘da Buzz Lightyear karakterini ünlü oyuncu Chris Evans seslendiriyor.

Okumaya Devam Et
Sponsorlu İçerik

Popüler