“Doctor Who”ya 3. Spin-off

Dünya

Doctor Who‘nun hazırlıkları devam eden yeni spin-off’unun yayın tarihi belli oldu. Class isimli yeni spin-off 2016’da yayınlanacak.

Diziyi yönetecek Patrick Ness daha önce, Doctor ve Master‘ın geçmişini anlatmaya yönelik bir dizi hazırladıklarını belirtmişti. Projeyi hakkında sır vermemeye özen gösteren yönetmen dizinin demirbaş oyuncularını spin-off’da görüp göremeyeceğimiz konusuna herhangi bir cevap vermedi.

doktor-spin

Dizinin daha önce çekilen 2 spin-off’u bulunuyor.

Bunların ilkinde; modern seriye birinci sezonda katılan zaman ajanı Kaptan Jack HarknessDoctor Who‘dan ayrılmasının ardından, dünya için tehlike oluşturan uzaylıları ve bunların silahlarını etkisiz hale getirmeye çalışan küçük bir grubun başından geçenleri anlatan Tourchwood adlı diziye aynı rolle geçiş yapmıştı.

İkinci spin-off ise biraz çocukça bulunup eleştirilse de, 2 bölüm konuk oyuncu olarak katılan 10. Doktor David Tennant sayesinde izleyicinin sempatisini kazanan Sarah Jane’s Adventures dizisiydi.

2005 öncesi yayınlanan klasik seride Doktor‘un yol arkadaşı Sarah Jane karakterini canlandıran Elisabeth Sladen‘ın başrolünde olduğu 2007’de çekilmeye başlanan Sarah Jane’s Adventures, oyuncunun kanser hastalığı nedeniyle yaşamını yitirmesi neticesinde 2011 yılında son bulmuştu.

 

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up