‘Doctor Sleep’ Filminin Kadrosu Genişliyor

Günün Haberi Hollywood

Stephen King romanından sinemaya uyarlanan ‘Cinnet’ filminin devamı niteliğindeki ‘Doctor Sleep’, kadrosuna yeni isimler eklemeye devam ediyor.

Stanley Kubrick tarafından 1980 yılında sinemaya uyarlanan ‘Cinnet’ filmi, hala en çok konuşulan filmler arasında kalmayı başardı. Devam filmi olarak çekilecek olan ‘Doctor Sleep’ romanının ise sinemaya nasıl aktarılacağı merak konusu haline geldi. 

Son olarak  Ewan McGregor, devam filminde Jack ve Wendy Torrance’ın oğlu, “redrum çocuk” Danny Torrance’ın büyümüş halini canlandıracağı duyurulmuştu.

2017 yapımı “I Can I Will I Did” filminde boy göstermiş olan genç yıldız Kyliegh Curran da filmin kadrosuna dahil oldu. Abra Stone rolünü oynayacak Curran, prodüksiyon ekibinin görüştüğü yaklaşık 800 kız arasından seçildi.

Korku edebiyatı ustası Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda ise “Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı”, “Hush” ve “Kabustan Gelen” gibi başarılı korku filmleriyle tanınan Mike Flanagan oturuyor.

“Cinnet”te babasının elinden gelecek olan ölümden kıl payı kurtulmayı başaran Danny Torrance, artık büyümüştür. Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Kendini toparlama girişimiyle Danny, psişik güçlerini ölmekte olan hastalara yardım etmek için kullanmaya başlar. Kendisiyle benzer yeteneklere sahip genç bir kızla psişik bir bağ kurduğunda, yetenekli olanları hedef alan korkunç bir grup keşfeder. Bu grup acılı ölümler sırasında insanlardan çıkan “parıltının buharını” teneffüs ederek kendi güçlerini geliştirmektedir…

“Doctor Sleep”in ülkemizde 7 Şubat 2020 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up