“Doctor” 9. Kez Geliyor

Diziler Manşet

2014 yılının Aralık ayında yayınlanan yılbaşı özel bölümünden bu yana izleyicilerini bekleten Doctor Who, yeni sezonuyla 19 Eylül’de (yarın) ekrana geliyor.

2012 yılından beri dizide Clara Oswald karakterini canlandıran Jenna Coleman‘ın bu yılın Noel özel bölümünden önce diziden ayrılacağı netleşti.

Coleman, dizide bulunduğu süre boyunca hem 11. doktor Matt Smith‘le hem de 12. doktor Peter Capaldi‘yle çalışma imkanı buldu.

doctor-x2-and-clara

Oyuncu, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, “Eğer Doctor Who‘da rol alıyorsan asla sonuncu olmayacağını bilirsin. Dizide sürekli rejenerasyon yaşanıyor, o yüzden vaktin varken yaşadığın deneyimden keyif almaya bakman gerek.” yorumunda bulundu.

Jenna Coleman‘ın Doctor Who‘dan ayrıldıktan sonra yeni bir projede yer alacağı açıklandı. 8 bölümlük bir mini dizi olarak tasarlanan projede Coleman, 18 yaşındaki Kraliçe Victoria’yı canlandıracak.

Televizyon tarihinin en uzun soluklu ve en başarılı bilimkurgu dizisi olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na geçen İngiliz menşeli Doctor Who, 2005’te yenilenen versiyonuyla yeniden yayınlanmaya başladı. Yayın hayatına 1963’te başlayan kült dizi, yaptığı zaman yolculuklarıyla kötülerin en büyük düşmanı haline gelen Doktor adlı eğlenceli bir karakterin etrafında dönüyor.

Yeni sezon fragmanı için tıklayınız

 

Latest posts by yesimtonbaz (see all)

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up