Disney’den İlk Eşcinsel Karakter

Günün Haberi Hollywood
Disney’den İlk Eşcinsel Karakter

Emma Watson ve Dan Stevens’ın başrollerde yer aldığı ‘Güzel ve Çirkin’ (Beauty And The Beast) filmiyle birlikte Disney, ilk eşcinsel karakterini tasarladı. Dikkat, spoiler içerir!

‘Güzel ve Çirkin’ (Beauty And The Beast) animasyonunun film uyarlaması 17 Mart’ta gösterime giriyor.

Emma Watson ve Dan Stevens’ın başrollerde yer aldığı filmle ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu bilgiler arasında en ilginç olanı, filmde, Disney tarihindeki ilk eşcinsel karakterin yer alıyor olması.

Filmin yönetmeni Bill Condon, Attitude dergisine verdiği röportajda, Josh Gad’in canlandırdığı LeFou karakterinin filmde ikincil önemdeki hikayenin içinde olduğunu, cinsellik ve kötü adam Gaston’u içeren bir bölümde yer aldığını belirtti.

Luke Evans is Gaston and Josh Gad is LeFou, in Disney's BEAUTY AND THE BEAST, a live-action adaptation of the studio's animated classic, directed by Bill Condon.

Josh Gad (sağdaki) LeFou adlı eşcinsel karakteri canlandırıyor.

LeFou, bir gün Gaston olmak isteyen ve bir başka gün ise Gaston’u öpmek isteyen biri” diyen Condon, Gad’ı övmeden duramıyor. “Josh hemen göze çarpmayan ve leziz bir iş çıkardı. Hikaye, açıklamak istemediğim şekilde sonlanıyor. Bir Disney filminde güzel bir eşcinsel sahnesi var” şeklinde konuştu.

Filmin fragmanı için tıklayın.

Disney’in en ünlü animasyon yapımlarından biri olan ‘Beauty and the Beast’in 26 yıl sonra filme uyarlanmış hali, devamı gelecek bir serinin ilk filmi olarak seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yarı animasyon olarak kurgulanan filmin oyuncu ve seslendirmen kadrosunda Ian McKellen, Luke Evans, Ewan McGregor, Gugu Mbatha-Raw ve Stanley Tucci gibi isimler bulunuyor.

Filmde böyle bir karakterin olması hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz. 

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

2 Yorum

  1. Yapılan filme dikkat çekmek ve hasılat arttırmaya yönelik bir çaba olduğunu düşünüyorum. Hikayenin kurgusu yeterince sağlam böyle bir şey ihtiyaç yokken özellikle boyle bir sahnenin eklenmesi art niyettir hakarettir.

    Reply
  2. Bize de bu ahlaksız haberi “günün haberi” olarak biz sinemaseverlere sunduğunuz ve bu önemli! konuda bizleri bilgilendirdiğiniz için sizlere teşekkür etmek lazım gelir.

    Reply

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up