Disney Star Wars Spin-offlarını Rafa Kaldırdı

Günün Haberi Hollywood
Disney Star Wars Spin-offlarını Rafa Kaldırdı
Disney, LucasFilm’i 4.1 milyar dolara satın aldıktan sonra başlattığı ticari Star Wars atağını yavaşlattı. Her yıla bir Star Wars filmi çıkarmayı hedefleyen Disney, Solo: A Star Wars Story’nin başarısızlığı sonrası spin-off projelerini süresiz olarak rafa kaldırdı.

Çekim süreci sancılı geçen Solo: A Star Wars Story, maliyetinden yalnızca 41 milyon dolar fazlasını kazanınca Disney de spin-offları uzunca bir süre çekmeme kararı aldı. Bu karar en çok Obi Wan Kenobi hayranlarını üzdü. Zira, Ewan McGregor‘ın rol almayı çok istediği, Stephen Daldry‘nin yöneteceği duyurulan Kenobi filmi de böylelikle iptal edilmiş oldu. İptal edilenler arasında Boba Fett ve Solo’nun devamları da var.

Stüdyonun Star Wars serisinin üçüncü üçlemesinin son filmine ve Rian Johnson’un çekeceği farklı üçlemeye hazırlandığı; ayrıca Jon Favreau‘nun yöneteceği Star Wars dizisine odaklandığını hatırlatalım. Dizinin çekimleri sonbaharda başlayacak.

Kaynak: Bakınız ve Collider

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up