Disney, ‘Star Wars’ Filmlerini Kendi Platformunda Yayınlayamayacak

Hollywood

Disney, 2016 senesinde gerçekleştirdiği bir anlaşma nedeniyle, 2024 senesine kadar Star Wars filmlerini kendi yayın servisinde yayınlayamayacak.

Disney geçen senenin sonlarında, tüm yapımlarının yayınlanacağı kendilerine ait bir yayın platformu kuracaklarını açıklamıştı. Ancak ne yazık ki ‘Star Wars’ filmleri, 2019’da yayına başlayacak platformda 5 sene boyunca yer alamayacak.

Disney 2016 senesinde ana hikayeyi anlatan orijinal ‘Star Wars’ serisinin TV yayın haklarını 2024’e kadar Turner Broadcasting’e devretmişti. “Star Wars”ın Disney için büyük bir kaynak olması nedeniyle, filmin platformda yayınlanamaması olumsuzlukları da beraberinde getirdi.

Konuyla ilgili bir diğer gelişme ise Disney’in Netflix’le olan anlaşmasını artık yenilemeyeceği haberi oldu. Disney filmleri artık Netflix’e eklenmeyecek.

Yorumlar

 

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up