Disney, 21st Century Fox Stüdyolarını Satın Aldı

Hollywood Manşet

21st Century Fox, Disney’in 71.3 milyar dolarlık teklifini oy çoğunluğuyla kabul etti. Böylece içinde 20th Century Fox’un film ve TV stüdyoları, FX gibi kablolu yayınlar ve uluslararası kaynakların olduğu FOX’un büyük bir bölümünün hakları Disney’in eline geçmiş oldu.

Fox’un satın alımı konusunda uzun süren görüşmeler sonucunda Comcast’ın geri çekilmesiyle ihale Disney’e kaldı. Her iki şirket için hissedarlar 71.3 milyar dolarlık bir satın alma işlemini onayladılar. Yapılan görüşmede Disney’in satın alım önerisi içerisinde yer alan 20th Century Fox’un film ve TV stüdyoları (X-Men, Fantastic Four, Deadpool, Ice Age, Planet of the Apes, The Simpsons, Predator vs.) , Star India, FX, Nat Geo, Hulu’nun %30’luk kısmı ve Comcast’in hedeflediği Sky’ın %39’luk kısmı artık Disney’in eline geçti.

Fox’un genel danışmanı Gerson Zweifach, Fox hissedarlarına birleşme sürecinin 2019’un ilk yarısında tamamlanması beklendiğini söyledi.

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up