Diriliş Ertuğrul Reytingleri Salladı

Diziler

TRT 1 ekranlarının reyting rekortmeni dizisi Diriliş Ertuğrul önceki akşam yayınlanan 49.bölümüyle de reytingleri zirvede kapatırken sosyal medyada da #KirliOyun hastagi ile Türkiye gündeminde saatlerce birinci kalmayı başardı.
arabi 2
Yayınlandığı günden buyana reytinglerde birinciliği elinden bırakmayan Diriliş Ertuğrul 49.bölümüyle de reytingleri zirvede kapatarak izleyiciden tam not almayı başardı. Yayınlandığı ilk bölümünden itibaren reytinglerin zirvesinde yer alan Diriliş Ertuğrul dizisi dün akşamki bölümüyle de yine tüm gruplarda birinci olmayı başardı. Diriliş Ertuğrul 49. bölümünde AB’de 13.94 ABC1’de 13.59 totalde 9.93 oranında reyting alarak en yakın rakibini ikiye katladı.

İbn-i Arabi’den Olay Sahne

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş “Ertuğrul” da bu hafta İbn-i Arabi hazretlerinin (Osman Soykut) Geyikli’ye (Kaptan Gürman) insan olmanın ayrıcalıklarını anlattığı sahne geceye damgasını vurdu. Geyikli’nin “İnsan kimdir efendim” sorusuna “Allah’ın yeryüzündeki mührüdür” diye cevap veren İbn-i Arabî Hazretleri replikleri geceye damgasını vururken sosyal medyada da en çok konuşulan ve paylaşılan sahne oldu.

______

Yorumlar

 
Sinefesto 2011 yılında kurulan, Türkiye'nin en güncel sinema haber sitesidir.

Yorum yazın

Lütfen gerekli tüm alanları doldurunuz. *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lost Password

Sign Up